Jakou švestku vybrat?



host - 248.71 (?)
8.10.2022 20:08

"prodej stromku" má v nabídce i Hanitu (moje byla přivezená z Holovous).            Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 3.10.2022 9:17

Nejspíš počkat na nějaký jeho příspěvek a odpovědět. Soukromé zprávy tu nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.248 (?), 3.10.2022 10:13

z Vašeho výběru je u mne největší univerzál Č.Rodná... šárku má a je v poho.Není extrémě sladká jako Toptaste. Jde od pecky, zraje 2/2 srpen. Není náročná na řez. 

Valjevka... chuťová loterie, Stanley... taková horší Č.Rodná, Wangeheimova..5 ti letý stromek zatím neplodil, Toptaste... neodpovídá Vaším požadavkům... je velmi sladká a nejde moc od pecky. Haromu nemám. Hanita... za mě skvělá, trochu náročnější na řez, ale hlavně ne každému chutná kyselinka v chuti např. dětem. JirkaPDY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.237 (?), 3.10.2022 13:30

Poslední roky mi Hanita zlobí a jde hůř od pecky. Letos byly plody hodně napadené monilií.Teď sklízím Presentu, je vynikající, jde od pecky, ale neklapne to s ní každou sezónu.Čačanská Rodná je výborná, bála jsem se jí kvůli šarce, ale možná tedy vyzkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.10.2022 17:12

Pokial má ísť o jedinú slivku na záhrade, zbytočne by som neexperimentoval vsadil by som na istotu a zvolil Stanley. Splna všetky vaše požiadavky. A hlavne spolahlivá plodnosť.

Pán mně mluví z duše. Přesto pár poznámek. Hlavně je škoda, že zde není více pisatelů z mnoha stromy a rouby švestek na zahradě, jako například mnou marně vyvolávaný doktor Miloš Vysloužil. Kuratela nekuratela. Je třeba lidí z velkou pestrostí odrůd. Takový pán z Buchlova 81.144 by Vám jistě doporučil Topgigant a proč ne. Co se týče STANLEY tak je to opravdu univerzální odrůda pro všechny možné účely. Ale... Ve vyšších polohách se nemusí osvědčit z hlediska plodnosti a chuti. I zde jsou roky, kdy jde hůře od pecky a i chuť je horší. Já jsem si jej původně vůbec nechtěl pořizovat, ale vyklubal se mi tady ze stromku, který jsem kupoval původně jako Valor. Valor možná předčí Stanley v kratičké fázi optimální zralosti, ale to nestojí za řeč. Pokud Stanley otrháte včas, to jest, když je plod zcela dobarvený a jen nepatrně povolí při omaku, tak Vám takové plody vydrží v dobré kvalitě dost dní po utržení. Takový Valor je v této fázi často kyselý. Pokud jde o moniliovou hnilobu, tak není citlivější než jiné běžné odrůdy. Zde je naprosto hrůzostrašný Prezident, Vision a Oullinská renglóda. Jedna z odrůd Jolina a Joganta rovněž. Co se týče chuti, tak v letošní sezóně vítězí tradičně Hanita a pozdnější TULEU GRAS, který letos předčil i zdejší Domácí švestky, jak šťavnatostí tak vyrovnanou chutí. Zřejmě to bude nějaký typ rumunské Domácí švestky, protože chuť je skvělá, hodně podobná.

Jinak by mě zajímalo, kde je v okolí Pardubic nadmořská výška 150 metrů. V Polabí až tak někde za Mělníkem. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.213 (?), 8.10.2022 12:50
Dobrý den, děkuji za reakci, 150 metrů jsem opravdu trochu přestřelil, jsou to Sezemice :). Podle toho co píšete, mě ta Hanita dost zajímá a je to asi největší favorit. Co byste volil vy osobně, pokud by to měla být jediná švestka v zahradě? Měl bych se raději rozhodnout pro Stanley? Ještě by mě pak zajímalo, zda nemáte tip, kde ji u Pardubic zakoupit, kde jsou nějaká kvalitnější zahradnictví. Dále by mě zajímaly nějaké tipy meruněk, které jdou dobře od pecky a které jsou dost sladké, pro děti. A v poslední řadě by mě zajímaly nějaké zajímavé, kvalitní a sladké druhy malin a ostružin. Ideálně beztrnné. Předem moc děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.227 (?), 8.10.2022 17:35
Take jsem resila vyber svestky, podminka byla nizky vzrust, cili podnoze wangenheimova ci wavit. Nakonec jsem na zaklade cetby diskuzi vykoumala idealni trojici Katinka, Hanita, Jofela (kupodivu presne tyhle 3 tu nekdo zminoval), jenze mista malo. Zatim se mi povedlo sehnat a umistit 2 - Jofelu a Katinku. Hanitu jsem ale nikde v nabidce nenasla (ani variantu B - Hanku).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.10.2022 18:21

Stanley je sázka na jistotu. Třeba Hanitu nemám vůbec vyzkoušenou, jestli není kyselá v těstě, jako Toptaste. Valjevka je opravdu chuťová loterie, což je škoda, protože ty nejlepší plody jsou fakt dobré. Doporučují Vám Čačanskou rodnou, tak jí můžete zkusit. Shodlo se na ní nejvíc lidí. Kde koupit? Nejblíž mám AZ.Garden, ale koupil jsem tam minulý rok vzpomínkovou sortu Čačanská najbolja, ale stromek se na jaře neujal, ani rouby z něho, přitom vypadal, že přeschlý nikde nebyl. Z malin preferuju ZEVU II, ale jsou určitě aromatičtější a výraznější maliny. Zeva je "jen" sladká. Z ostružin se dobře jeví jedna z odrůd Navaho či Lochness, navštivte vlákno s názvem "Jakou, či jaké ostružiny? Tam se pán o odrůdách pěkně rozepisuje. Určitě si pořiďte zajímavou sortu malinoostružiny Tayberry. Pro paní, co shání HANKU, tak já jsem jí kupoval v Uherském Ostrohu (prodejstromků cz.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.71 (?), 8.10.2022 20:08

"prodej stromku" má v nabídce i Hanitu (moje byla přivezená z Holovous).            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.39 (?), 11.10.2022 20:56

stanley nemá chuť švestky, ať se na mě nikdo nezlobí, je velká, sladká, dobře rodí, ale chuť je jen a pouze sladká, nic jiného, znovu bych ji už nesadil, mám Stanley 7 stromků 12 ti letých, Přerovsko 230 nm

to už raději zmiňovanou wangeheimovu, rodí spolehlivě a chuťové je lepší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.108 (?), 11.10.2022 22:13

Zlobím se, protože Stanley v optimální zralosti chuť švestky má a to velmi dobrou. Já bych ho naopak znovu nasadil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika