hybrid švestkomeruňka



host - 44.124 (?)
23.3.2007 12:37
S tou Jostou jste to pane Vysloužile trefil uplně přesně, ale položme si otázku. Máte zahrádku, ve které máte místo na dva stromky bobul. ovoce. Co zasadíte? Stromek angreštu a stromek rybízu, nebo jeden keř Josty? A tak to asi bude s tou švestkomeruňkou.  Švestka a meruňka, nebo jedna meruňkoslíva........
                                         Milan Boštička.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 148.176 (?), 3.6.2013 21:23

Angeleno nie je meruňkosvestka. Je to švestka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489), 19.3.2007 10:43
Podívejte se na http://www.crz.sk/novinky.html
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.214 (?), 9.7.2012 22:36

Tak ten Melitopolsky ve Vyskove roste a plodi nadherne, vloni jsme meli prvni poradnou urodu. Jsem nadsen jelikoz krome drobneho ovoce rybizu, angrestu a josty je to jedine velke ovoce ktere jsem schopen bez problemu a bez chemie v nasi mrazove kotlince dopestovat (svestky cosi chytnou a spadnou, jablka nabodnou vosy a hniji, hrusky nerostou, natoz aby kvetly...). Ovoce Melitopolskeho je chlupate a tmave fialove, zdrave jak turin, na strome vydrzi dlouho a chut se meni, spocatku prijemne sladkokysele, pozdeji dost jine - sladoucke a i uvnitr tmave fialove. Akorat je ten muj prvni strom takovy kolohnat, jelikoz jsem ho zapomel po vysazeni ostrihat, takze ridke dlouhe tluste rovne vetve sikmo dovrchu. Nastesti se na koncisch staci do vodorovna, takze nesplha k nebesum. Letos jsem kopil druhy kousek a ten jsem uz radne ostrihal na ctvrte ocko. Pokud vim, tak zahradnik ve Vyskove na Purkynove ulici tyhle stromy jeste prodava. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.124 (?), 21.3.2007 20:56
Chtěl bych jenom poznamenat, nečekejte prosím od švestkomeruňky chuť podobnou meruňce . Jelikož mám zahrady v mrazové kotlině a úroda meruněk zde není příliš jistá, i já jsem usilovně před lety pátral po tomto kříženci. Přes značné úsilí jsem sehnal dva druhy těchto kříženců a to z jedné zahraniční školky za hrozné peníze. V loňském podzimu jsem oba stromy vyhodil, neboť naprosto neodpovídaly mým představám. Horší je ovšem to,že se v letošním jaru setkávám s nabídkami švestkomeruněk stejných názvů , jako jsem já kdysi draho nakoupil. Tyto jména zde neuvádím, neboť nechci firmám kazit obchod, ale zahrádkářům doporučuji nejprv ochutnat a potom sázet. V současné době se tzv. švestkomeruňka (plody) prodává v obchodních řetězcích. Je velká modrá až černá. Chuťově posuďte sami. V současné době jsou na trhu meruňky vhodné i do okrajových oblastí, a co se švestek týče , tak tam je výběr obrovský. Tento můj příspěvek však berte jako názor můj, nikoliv jako zatracování těchto kříženců.
                                                        Milan Boštička
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 21.3.2007 21:59
Taky jsem si párkrát naběhl. Naposledy s jablkošvestkou.
   V literatuře německy mluvících zemí jsou spotřebitelé nabádáni, aby se ptali prodejců na kvalitu a způsob pěstování prodávaných druhů a na jejich vhodnost pro dané podmínky. V českém překladu je naštěstí uvedeno, že toto doporučení pro ČR neplatí. Je to k smíchu nebo k pláči?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489), 21.3.2007 22:26
Hm....a som si myslel....Má ešte niekto osobnú skúsenosť s merunkošvestkou ??? Vie sa niekto vyjadriť k tým stromčekom na www.crz.sk ? Ďakujem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.3.2007 20:30

Stránky jsou pěkné. Ale zkušenosti? Je možné zasílat sadbu přes hranice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.70 (?), 22.3.2007 21:27
Pro zjištění typu-no to jsem zvědavý co z toho vyroste-budiž.Ale pro chuť ať už meruňky,nebo trnky je to zbytečné.I pro slivovici tyto stromky nemají význam.Libor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.3.2007 21:58
Taky bych to tak odhadoval. Ale nakonec, i nějaká nová chuť může být zajímavá. Osobně si třeba myslím, že chuť angreštu i č. rybízu je lepší než Josta a přece ji nezavrhuji. Sladkovišně se nehodí k výrobě ničeho, ale ze stromu jsou skvělé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.124 (?), 23.3.2007 12:37
S tou Jostou jste to pane Vysloužile trefil uplně přesně, ale položme si otázku. Máte zahrádku, ve které máte místo na dva stromky bobul. ovoce. Co zasadíte? Stromek angreštu a stromek rybízu, nebo jeden keř Josty? A tak to asi bude s tou švestkomeruňkou.  Švestka a meruňka, nebo jedna meruňkoslíva........
                                         Milan Boštička.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika