Hledání odrůd slivoní



host - 234.136 (?)
13.2.2017 22:18

Přesně tohle mi dělá Anna Späth.

Ja to mám na Zelenej ringlote, dá sa takýmto stromom nejako pomôcť a zastaviť to? Takéto stromy vyzerajú veľmi zle.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 234.23 (?), 13.2.2017 16:33

U mne na zahradě odcházejí švestky Toptaste na pseudonomas syringae. Je to odumírání větví během vegetačního klidu. Na jaře se už "nevzbudí".

Čačanská lepotica je istota, je odolná na všetky choroby.Je to najvydarenejšia odroda z čačanských odrôd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.246 (?), 13.2.2017 16:52

Hezký den,

Máte pravdu, ale uvedu příklad: vysadil jsem do naší ulice vedle sebe Katinku, Tegeru,Č.Lepotici, Jojo,Hanitu, Top hit a Presentu pro děti, kterých je okolo plno. Opakující se situace nastává při postupném zrání kdy Lepotice a Jojo zůstávají na stromě. Děti je trhají pouze z nouze.Jirka Kluk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.23 (?), 13.2.2017 17:49

Áno pán Jirka Kluk, Čačanská Lepotica je síce najodolnejšia zo všetkých čačanských odrôd ale nie najchutnejšia.Tou je Čačanská Rodná ale tá je málo odolná na šarku.Ako sa u vás darí Tophitu a ako je odolný na choroby? Je lepší chuťovo ako Presenta? V akej nadmorskej výške máte zasadené tie slivky?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 13.2.2017 18:29

U mne na zahradě odcházejí švestky Toptaste na pseudonomas syringae. Je to odumírání větví během vegetačního klidu. Na jaře se už "nevzbudí".

Přesně tohle mi dělá Anna Späth. U Toptaste je to klasický moniliový úžeh, tzn. povadlé "trny" s květy. Tophit má problémy s dozráváním. Nemá často potřebné cukry, jinak by to byla velmi chutná odrůda. Jistější bude Haganta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.136 (?), 13.2.2017 22:18

Přesně tohle mi dělá Anna Späth.

Ja to mám na Zelenej ringlote, dá sa takýmto stromom nejako pomôcť a zastaviť to? Takéto stromy vyzerajú veľmi zle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.246 (?), 13.2.2017 21:35

Top hit i Presenta (2016) bez ošetření...  moniliová hniloba plodů cca.50-70% Presenta více.

Ošetřené stromky Top hit, Presenta OK, Top hit začal zrát 23.9. Presenta loni také. Dětem chutná více Top hit mě Presenta v každém případě je Top hit lákavější plod.  200 m.n.m.u Poděbrad. Presenta(2x) mají příznaky šárky na listech na plodech jsem nepozoroval. Top hit(2x) zatím nic není vidět-- 6 ti leté stromky. JIrka Kluk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.136 (?), 13.2.2017 22:07

Ďakujem za odpoveď pan Jirka Kluk, máte dobrú polohu na pestovanie neskorých odrôd sliviek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.123 (?), 14.2.2017 16:01

Chuťovo lepšia ako Čačanská Lepotica by mala byť odroda Topstar Plus ale neviem či je aj odolnejšia na šarku a moniliózu plodov ako Čačanská Lepotica.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika