Herman



host - 168.81 (?)
18.7.2020 13:55

No jó, kdo by si trošku „nezavrzal“. Určitě jsou chutnější slívy. Ale ne společně s Hermanem. Sousedi ho jenom chválí a tak jsme rádi, že ho máme. (neznámá slíva z vlákna „Určenie odrody“ už taky prožlutává)

Na zpestření máme plejádu rybízů, angrešty, muchovníky, višně, poslední třešně, první jabka a Avalóny, maliny, jahody, okurky, rajčata, lusky a mrkev (a já i pár schovaných Leskor). Jenom hrušky (Junsko Zlato) nám letos nějak meškají. wink JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 168.81 (?), 18.7.2020 13:55

No jó, kdo by si trošku „nezavrzal“. Určitě jsou chutnější slívy. Ale ne společně s Hermanem. Sousedi ho jenom chválí a tak jsme rádi, že ho máme. (neznámá slíva z vlákna „Určenie odrody“ už taky prožlutává)

Na zpestření máme plejádu rybízů, angrešty, muchovníky, višně, poslední třešně, první jabka a Avalóny, maliny, jahody, okurky, rajčata, lusky a mrkev (a já i pár schovaných Leskor). Jenom hrušky (Junsko Zlato) nám letos nějak meškají. wink JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 18.7.2020 17:27

HERMAN (Carská x Ruth Gerstetter) má z těch třech nejranějších odrůd asi nejšvestkovější chuť. Pěkně žlutá, hutná dužnina tomu napovídá. cheeky

Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 19.7.2020 16:27

A Herman z Vysočiny (třepaný). JG

Herman
Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 22.7.2020 14:09

Ještě k odrůdě Herman. Sklízíme lehkým třepáním, na přímou spotřebu. Zbývá asi třetina plodů. Takto je celková délka sklizně asi týden. Během této doby se chuť dost zřetelně mění. Nyní už je, proti prvním plodům, výrazně sladká. Kyselinka není ani na počátku ani na konci zrání. U mě je pořád velmi plodná. Roste v šarkovém sadu, ale žádného příznaku šarky jsem si nevšiml. I málo hnije. Já si tuto odrůdu cením. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 26.7.2020 20:57

Původně jsem myslel, že Herman bude při přezrání "moučnatět" a fádnět, ale naopak je velmi chutný. Mistrem v tomto oboru je VALOR, který je po přezrání hodně špatný. Na záda mu "dýchá" Topgigant a méně Čačanská raná. Šarku tady u mě prozatím Herman neukazuje, narozdíl od "strakatého" Presidenta, nebo nově od Čačanské lepotice č.2. V plodech je to celkem v pohodě. 

Projevy šarky na listech odrůdy President
Projevy šarky na listech odrůdy President
Projevy šarky na listech odrůdy President
Projevy šarky na listech odrůdy President
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.68 (?), 16.11.2020 20:21

Trpí Herman moníliovou hnilobou plodov? Je úplne odlučitelný od kôstky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 16.11.2020 20:56

Netrpí, je plně odlučitelný a neznám chutnější velmi ranou švestku (slívu). Byl jsem překvapen kvalitou plodů i při větší úrodě. Ne každý má ale tento názor. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.102 (?), 17.11.2020 10:38

Ďakujem. Je Herman vhodný aj na spracovanie na kompoty, džemy, lekvar? Má dobrú cukornatosť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 17.11.2020 11:18

Tuto informaci Vám musí poskytnout někdo jiný. Cukernatost neměřím, nemám proč. HERMAN je jedna z prvních zralých odrůd v sezóně, takže se oceňuje hlavně jako první zralá švestka pro přímý konzum. Toto kritérium splňuje dokonale. Ostatní je jaksi navíc. Možná, že Vám toto přání splní, ale je to začátek sezóny a po Hermanu toho ještě zraje dost, aby jste měl dostatek lekvaru na zimu. Jak jsem psal, na kompoty je například výborná Zelená renglóda.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.61 (?), 17.11.2020 18:58

Ďakujem. Zelená ringlota je síce výbornej chuti ale ak zaprší v srpnu pred dozretím plodov tak plody popraskajú a zničí ich potom moníliová hniloba. Stáva sa to u mňa často, skoro každý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika