Festival sliviek🫐



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?)
13.8.2023 16:29

Vy nám teda dáváte kapky, pane Korzáre.frown Problém je, že diskutujících nepribúda ani když sem chrlíte ty svoje novinky. Můžeme jen závidět takovým vláknům jako například borůvky chřadnou, a nešlo tam o žádný spor mezi novým a starým. Napsal jste pod odrůdu od pana MH, stará slivka - vykopať, a já se zrovna na takovou starou slivku (dzada) moc těším. Myslím tím malé plody Tuleu Grasu, u kterého jsem dlouho nevěděl, jestli se nejedná o naši Domácí švestku, tak moc jsou její plody dobré. Ty plody jsou nejen vynikající, ale mají i naprosto vyrovnanou chuť, jeden jak druhý. Jen mě mate, že jí nikdo jiný neaplauduje. Chtělo by to porovnání s nějakým jiným Tuleu Grasem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (225) - 49.56 (?), 11.8.2023 20:04, zobrazeno: 1956x

Dnes dávali krásne videá na facebooku zo šlach.stanice v Rumunsku veľa nových odrôd tam majú spravil som z videa fotky je ich veľa ale odrôd bolo ešte viac.Škoda že sa naraz nedajú vložiť sem na facebooku je to pár sekúnd túto to bude zase zdĺhavé.

Festival
Festival














Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (225) - 49.56 (?), 11.8.2023 20:16

Dalšie foto. 

Festival
Festival









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 11.8.2023 21:26

Vzhledem k tomu, že nejchutnější švestkou minulého roku byla u mě rumunská odrůda Tuleu Gras (tak dobré švestky jsem ještě nejedl), tak by možná bylo z čeho vybírat. Další naroubované mám Carpatin a Tuleu Timpuriu. Něco tak dobrého jako ten Tuleu Gras už ani snad nic jiného být nemůže, ale Rumunsko v tomto ohledu určitě "GO". Otázka je, co tomu všemu řekne "paní šarka".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 13.8.2023 10:51

Nikdo nereaguje, tak bych ještě doplnil, že se pravděpodobně na těch fotkách z výstavy jedná u všech odrůd o velké švestky. Ta moje Tuleu Gras viz. vlákno se stejným názvem, má plody velké například jako Bystrická muškátová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 13.8.2023 12:32

Festival slivek bez slivekno.Doporučil bych pravou švestku rezistentní k PPV Vengerka Kornejevskaja.Tuleu Gras je náhodný semenáč Domácí švestky.

Vengerka Kornejevskaja
Vengerka Kornejevskaja
Vengerka Kornejevskaja
Vengerka Kornejevskaja
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (225) - 49.56 (?), 13.8.2023 13:52

Geronimo tam majú všetky čačanské a nemecké odrody šlachtenie na špičkovej úrovni keby si mal facebook mohol si si tam pozrieť všetko nádherné videá, ale ty sedíš doma a pozeráš na zašárkované domáce slivky a 10 rokov tu iné napíšete len o starých odrodách, potom sa nečudujte keď tu nedáš niečo zaujímavé že tu záhradkárov nepribúda skôr odchádzajú ty prečo nevyšlachtiš niečo rezistentné a chuť starej slivky zamachruĵ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 13.8.2023 15:51

Ty nejkvalitnější staré slivky vyšlechtila sama příroda a ty špičkové odrody

"obr slív"se nehodí vůbec na nic, tudíž se o ně nezajímám.Mimochodem zrovna Vengerka Kornejevskaja je novinka přihlášena v roce 2002.Stromky této rezistentní odrůdy se dají pořídit na Slovensku.wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 13.8.2023 16:29

Vy nám teda dáváte kapky, pane Korzáre.frown Problém je, že diskutujících nepribúda ani když sem chrlíte ty svoje novinky. Můžeme jen závidět takovým vláknům jako například borůvky chřadnou, a nešlo tam o žádný spor mezi novým a starým. Napsal jste pod odrůdu od pana MH, stará slivka - vykopať, a já se zrovna na takovou starou slivku (dzada) moc těším. Myslím tím malé plody Tuleu Grasu, u kterého jsem dlouho nevěděl, jestli se nejedná o naši Domácí švestku, tak moc jsou její plody dobré. Ty plody jsou nejen vynikající, ale mají i naprosto vyrovnanou chuť, jeden jak druhý. Jen mě mate, že jí nikdo jiný neaplauduje. Chtělo by to porovnání s nějakým jiným Tuleu Grasem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 13.8.2023 17:59

Čím víc čárek, tím víc Adidas = čím víc švestek, tím víc diskutujících. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika