Domácí švestka a Domácí velkoplodá



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Palo-Myjava - (18) - 174.205 (?) 
29.10.2015 19:59

Už je to aj zrealizované - stálo to trochu síl a peňazí (aj zeminu som si musel dať doviesť 50km od nás, lebo tu v okolí je len samá ílovica), ale dúfam, že sa mi stromy za pár rokov odmenia za vynaloženú prácu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 234.50 (?), 29.10.2015 21:07

Máte pekné stromky, kde ste ich kupoval? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Palo-Myjava - (18) - 174.205 (?), 31.10.2015 21:07

Stromky pochádzajú z viacerých zdrojov, takže:

1x Presenta, pod. St. Julien - PLANTEX Veselé

5x Gabrovská, pod. myrobalán - Bojkovice 

2x Katinka, pod. St.Julien - Bojkovice

4x Durancie, pod. myrobalán - súkromná osoba Ľubomír Zubák

3x Belicec (špendlík), pod. myrobalán - súkromná osoba Ľubomír Zubák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.92 (?), 8.10.2015 20:46

Dobrý den,

Vždycky jsem za standardní švestku považovala stromy zrající začátkem září, plody oválné, střední. Bylo to na Táborku, stromy nebyly nijak udržované, rostly i okolo silnic, množily se často z pecek. V posledních letech většina stromů zmizela. Nevíte jaký druh to mohl být? Domácí by měla být pozdnější. Děkuji EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 193.82 (?), 6.11.2015 11:55

Já koupil domácí velkoplodou na Klášteře ve školce. Letos poprvé zaplodila a přestože jí hnojím a zalévám, tak plody jsou spíš malé, než velké...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 4.9.2016 21:27

Švestka domácí klon Dolanka.Velké a chuťově vynikající plody.Za týden sklizeň.Porvé použit postřik proti pilatce. - Mičurin II (470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 6.11.2015 12:41

Jak jsem psal, koupil jsem stromek v Litomyšli. Na cestách po Čechách jsem viděl u cest na Domácích švestkách už větší plody, takže některé školky, jako je ta v Litomyšli nemá smysl navštěvovat a něco v nich kupovat. Záměn od nich bylo již více. Tahle záměna je ještě tak nejvíce snesitelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 6.11.2015 12:55

Chtěl bych se zastat školky Litomyšl. Znám ji velmi dobře a považuju ji za jednu nejlepších a nejsolidnějších školek u nás. Zásluhu na tom mají určitě šéfové. Mmo jiné dokázali taky kolem sebe shromáždit dost velmi dobrých podřízených. U této školky nevěřím, že k záměně došlo úmyslně. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 6.11.2015 13:05

Mimo "velkoplodé" D.š. jsem u nich obdržel místo Valoru Stanley a místo Tuleu Gras znovu Stanley. Je velmi jednoché zbavit se přebytečných Stanleyů tímto způsobem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 6.11.2015 13:17

On je to někdy problém i vlastníka matečného stromu. Ne všichni udělají to, že když nemají, tak nedají. Někteří dají "náhradní" blízce příbuznou. No a pak je věcí personálu odběratele, jestli si na dodacím listu všimnou poznámky...  a promítnou ji do popisu přebíraného materiálu.

Takto se Lytomyšlským stalo, že objednali v Holovousích očka Císařovny Enženie a dostali prýty ze Zellského či Hallského. Bohužel na to přišli zpětně až při reklamaci posledního prodaného kusu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika