Carpatin, Topking -> zkušenosti pozdní kvetení?



driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?)
30.1.2018 14:42

Ano o červnovém Šittově řezu vím, jen jsem ho z výkladu blbě pochopil (zastřižení=opoždění růstu výhonu=opoždění kvetení) a přitom jde jen o "obyčejné" zlepšení diferenciace pupenů... měl jsem "šíta" právě spojen jen s meruňkama a plozením jednoletých výhonů a jaksi mě nenapadla spojitost se slivoněma :-(Měl jsem za to, že slivoň z 99,9% kvete na dvouletém dřevě, ale asi se tomu dá pomoct. Možná, že mě překvapí i přeroubovaná/zaštípnutá jabloň nějakým květem.

S kvetením CARP+KING jste mě vůbec nepotěšil :-(2x jsem přečetl celý internet a byli to pro mě favoriti - jistota.

"zaštipovací řez na plodnost" už gůůůglím :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?), 30.1.2018 13:28, zobrazeno: 2011x

Dobrý den,

někde jsem u Carpatinu četl, že kvůli pozdnímu kvetení uniká jarním mrazíkům. U Topkingu je uváděno taktéž pozdní kvetení. Jsou daná zpozdění v porovnání s jinýma slivoněma markantní? Třeba v porovnání se zelenou rynglí, wangenheim, brzkou katinkou nebo toptaste aj.

P.S.: jako ochranu vylomení jsem cca o prázdninách zakrátil letorost na roubu slivoně a teď má nádhěrně po celé délce nasazeny květy. Nezkoušel toto někdo z vás dělat cíleně? U jabloně jsem to již též viděl. 

Děkuji za Vaše zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 30.1.2018 13:56

P.S.: jako ochranu vylomení jsem cca o prázdninách zakrátil letorost na roubu slivoně a teď má nádhěrně po celé délce nasazeny květy. Nezkoušel toto někdo z vás dělat cíleně? U jabloně jsem to již též viděl.

U meruněk se tomu říká Šittův řez. Prázdniny jsou široký pojem, po jejich většinu již bývá růst výhonů ukončen.  Tedy spíš to dělat v červnu. U jabloní plodících na dvouletém dřevě je to složitější. Provádí se něco podbného opakovaně jako tzv. zaštipovací řez na plodnost. 
    Výraznější rozdíly v kvetení Topkungu a Carpatginu jsem nepozoroval, vkliv na odolnost vůči jarním mrazům už vůbec ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?), 30.1.2018 14:42

Ano o červnovém Šittově řezu vím, jen jsem ho z výkladu blbě pochopil (zastřižení=opoždění růstu výhonu=opoždění kvetení) a přitom jde jen o "obyčejné" zlepšení diferenciace pupenů... měl jsem "šíta" právě spojen jen s meruňkama a plozením jednoletých výhonů a jaksi mě nenapadla spojitost se slivoněma :-(Měl jsem za to, že slivoň z 99,9% kvete na dvouletém dřevě, ale asi se tomu dá pomoct. Možná, že mě překvapí i přeroubovaná/zaštípnutá jabloň nějakým květem.

S kvetením CARP+KING jste mě vůbec nepotěšil :-(2x jsem přečetl celý internet a byli to pro mě favoriti - jistota.

"zaštipovací řez na plodnost" už gůůůglím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika