Broskvošvestka



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
23.7.2023 11:09, zobrazeno: 1512x

Po dlouhých letech jsem opět ochutnal sousedovu broskvošvestku. Už jsem tady o ní několikrát psal. Vím o ní minimálně 30 let, není to tedy žádný Melitopolski. Strom roste velmi silně a rozložitě. Plody mají vzhled nejprve červené, po dozrání kulaté modré "blumy" střední až větší velikosti. Plodnost je vysoká. Dužnina je měkčí, slívovitá, červená, neodlučitelná od pecky. Chuť sladká, nepatrně nahořklá, silně aromatická vzbuzující dojem likérové příchuti (například griotky). Kvete s myrobalány a původně jsem ji za myrobalán považoval, ale s myrobalánem tak výrazné chuti jsem se ještě nesetkal, nebo-li asi tak si člověk může představit originalitu chuti mezidruhového křížence.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 237.149 (?), 23.7.2023 18:43

Broskošvestka? Leckdo na e shopu prodává Boskwiniowou, což je klasická Malvazinka. Jestli to nebude i tahle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.7.2023 21:50

Když už, tak Malvazinka má červenou slupku, nikoliv dužninu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.149 (?), 23.7.2023 22:06

Nějak špatně čtu. Mě spíš zaráží ten divný, zavádějící název broskvošvestka. Co by asi mohla mít společného s broskví? Dělají se pak jen zmatky a lidé shánějí něco, co ve skutečnosti neexistuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.7.2023 22:22

Já jsem tu odrůdu nevyšlechtil. Vycházím z tvrzení souseda. Rouby jsem před časem poslal panu Vysloužilovi, ale jak se zdá, tak si je nenarouboval, nebo se mu neujmuly. Mohli jsme být o jeden názor chytřejší. Modré plody s červenou dužninou měl například i Black Gigant, ale takto "razantní" chuť rozhodně neměly. Pokud moje švestkomeruňky ničím nepřakvapí, tak je tímto "likérem" přeroubuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.7.2023 12:44

Lepší fotky nemám. Možná příště. Jedna větev se prodrala už asi dva metry od nás, ale tímhle foťákem víc nedokážu. Chuť plodů překvapila. Asi to nejlepší ovoce s červenou dužninou, co vypadá jako švestky.

Broskvošvestka
Broskvošvestka
Broskvošvestka
Broskvošvestka
Broskvošvestka
Broskvošvestka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.7.2023 16:03

Udělám vám radost, 237.149. Ta likérová příchuť je možná jen zkvašená šťáva v přezrálých plodech.

Broskvošvestka
Broskvošvestka
Broskvošvestka
Broskvošvestka
Broskvošvestka
Broskvošvestka
Broskvošvestka
Broskvošvestka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika