Kdy sundat "krycí sáčky" z roubů?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
31.5.2017 8:11

Nejlepší pro zahrádkáře je rouby někde zapíchnout do země, v krytém místě, kde na ně nebude svítit slunce. P

Zcela nepochybně. Ještě v tuto dobu mám rouby slivoní zapíchnuté v zemi ve svěžím stavu. Pochybuji, že by vydržely v lednici. Jinak samozřejmě do únorového roubování kopulací není třeba uskladňovat rouby vůbec. Klidně můžou ležet pod stromem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 31.5.2017 8:11

Nejlepší pro zahrádkáře je rouby někde zapíchnout do země, v krytém místě, kde na ně nebude svítit slunce. P

Zcela nepochybně. Ještě v tuto dobu mám rouby slivoní zapíchnuté v zemi ve svěžím stavu. Pochybuji, že by vydržely v lednici. Jinak samozřejmě do únorového roubování kopulací není třeba uskladňovat rouby vůbec. Klidně můžou ležet pod stromem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 225.115 (?), 31.5.2017 12:09

Podle mých zkušeností se na úspěšnosti roubování z 90% podílí kvalita roubů. Nikdy jsem neměl takové procento úspěšnosti (->100%), jako když jsem koupil rouby hrušní ze Sempry.

Letos jsem taky dával sáčky, když mně přišly poštou rouby již narašené se zelenými lístky. Sáčky jsem asi po týdnu sundal (počkal jsem si na zamračené počasí) a všechny rouby spolehliě rostou.

JZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 30.5.2017 9:36

JOJO tak jsem to dělal minulý rok u žlutého špendlíku, ale taková piplačka, nové přírustky opatrně vystrčit ze sáčku, trochu si přischnou, ale nakonec rostou... fakt jsem to vyloženě vypiplal. Pochybuji, že se s tím někdo tak smolí jako já! Dělám to jako hobby, ale chci tomu dát trochu kulturu a punc, že vím co dělám a ne pokus omyl 50/50 jestli se chytí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika