Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím, snad mě neukamenujete, ale vybírám švestku pro moje potřeby, už dva dny zjišťuji na internetu jakou správnou švestku vybrat do našich podmínek, ale stále si nejsem jistý. Je strašně moc odrůd a ještě každá webová stránka ukazuje jiné informace.

Asi bych chtěl něco dost odolného vůči šarce, co jsem koukal, tak rezistentní druhy jako Jojo, nemají dobrou chuť a jsou náchylné na jiné nemoci.

Podnebí je zde mírné - okolí Pardubic, nadmořská výška kolem 150m.

Chuťově by neměla být velmi sladká, ale spíše jen sladká a měla by jít lehcce oddělit od pecky.

Co se plodnosti týče, tak tu bych si představoval vyšší a velikost plodů je víceméně jedno.

Ideálně asi aby nebyla úplně raná, ale ani pozdní, něco kolem konce srpna, začátku září. A určitě samosprašná, protože to bude jediná švestka v zahradě.

Co jsem tak pátral a dělal průzkumy na internetu tak mi do užšího výběru spadly - Valjevka, Čačanská rodná, Stanley, Wangenheimova, Top King, Top Gigant (ale ta má asi zbytečně obří plody), Jofela a Joganta. Ale určitě si rád nechám poradit.

Předem moc děkuji za tipy a zkušenosti.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika