Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Smiem sa spýtať, v ktorej oblasti pestujete toptaste, keď ste ho ešte len v sobotu oberali? Ja som ho oberal už pred cca 3týždnami.  A čo sa týka úvodnej otázky vo vlákne, ja osobne som sad ktorého úrodu plánujem skvapalnovať vysadil na jesen v roku 2017. Spolu 30 stromov, 10x toptaste, 10x hanita,5xstanley,5x presenta. Všetko na myrobaláne okrem presenty ktorú mám na stjuliene a aj na ňom rastie dosť bujne. Kupoval som všetko jednoročné špičiaky, kostrové konáre začínajú vo výške 90 cm od zeme, Momentálne som ešte stále vo fáze zakladania koruny, kedže chcem aby bola dobre založená aj za cenu že začne plodiť o rok, dva neskôr, a nedopadol som ako väčšina mojich susedov, ktorým termín výchovný rez a dokonca ani povýsadbový nič nehovorí.  Takže odporúčam sa neunáhliť a tú myšlienku,,aby mi to čím skôr rodilo" si dobre premyslieť. Vidím vo svojom okolí úplne zakrsnuté 7-8 ročné stromčeky na ktorých doposial nebol ani jeden plod, a to všetko iba preto že majiteľovi bolo lúto doposiaľ čo i len centimeter konárika odstrániť,,lebo chce aby mu to hneď a čo najviac rodilo"  Ako ho kúpi tak ho strčí do zeme a čaká a čaká a čaká... kedy začne rodiť.  Druhý extrém sú kadejaké slivky z odkopkov a hlavne durandzie, ktoré keď po 10-15 rokoch rastu prvý krát zarodia a väčšinou preplodia a rozlámu konáre, tak že mnohokrát možno strom akurát tak spáliť. Aj to je dôsledkom zanedbania výchovného rezu.,,Len aby mi to čo najskôr plodilo".

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika