Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Právě zraje Durancie, pominu-li že nejméně 50% je červivých, denodenně hnijí, a z posledních dešťů některé plody rozpraskaly, tak ty nadějné místo nabírání cukru a měknutí dělají na slunci to co je na fotce - scvrkávání a měknutí u stopky, plody jsou kyselé, dužina tuhá křupavá ještě nezralá. Prostě strom plody asi odstavuje a nevyživuje. To samé se stalo letos s meruňkou VP, násada tak 50kg, ani jeden plod dobrý, namísto zrání jen scvrkávání jinak zdálky na pohled velkých plodů, bez cukru, jen nakyslá voda, vše skončilo v kompostu no

Z ostatního ovoce rané třešně, v deštích rozpraskaly a shnily, jinak bez chuti. Leskora ani jeden plod nezůstal, klasika vše rozpraskalo a shnilo v deštích. Bergeron taky rozpraskal, shnilo tak 50%, zbytek chuť pouze dobrá, s nepříjemně kyselou a trpkou slupkou na konci, takže nedozrálé i když jsem je nechal,,přezrát". Broskve, red haven letos poprvé v historii nedozrál, dužina planá, od pecky neodlučitelná, přezrálé i moučnatá, na to kalamita včel, tisíce much, mšice miliardy že jsou broskve zdálky našedlé místo zelených listů. No Sunhaven 70% červivost a hniloba, chuť průměr - díky aspoň za to, fairhaven chuť podprůměrná až špatná, velký propad a extrémní hniloba - červivost 90%. Jabka 90% propad - červivost, hniloba, a co zbylo pihovitost, zakrslé jablíčka, nic na stůl. Hrušky zatím sklizeno pár přiroubovaných wiliamsek chuť dobrá - průměr,  50% červivost, dost strupovité, nějaké vyžírky od mravenců a vos, hrušky co spadnou vyžerou slimáci.  Jo i rybízy se letos během zrání scvrkly, ač je nejím, tak jsem vůbec netušil, že i tak spurné ovoce nemusí dozrát, kyselá voda. Opravdu ale z těch švestek jsem zklamán, letos jsem trefil postřikem pilatku, tak jsem se obzvláště těšil na pozdní durancie a valjevky, no a Valjevka taky velká červivost a hniloba, a chuť je zatím podprůměrná, šťávu má, ale chybí cukry, a už začínají scvrkávat i když méně než Durancie.

Letos tady na severovýchodě 240mnm je zpoždění tak 2-3 týdny oproti minulým rokům, a za léto od května doteď tu napadlo přes 600mm srážek, což je normálně za 12 měsíců, jestli ono nezrání je zůsobeno přemokřením, země je tu ale dobře propustná, no zatím nejhorší rok, nějaké to břitké hrozno je taky, lepší odrůdy zlikvidovala plíseň, už není ani chuť stříkat při tom tlaku chorob a škůdců úplně na všem, to už je chemická válka, ne pěstování ovoce. Já to nechápu jak dneska může ještě někdo naplnit plné bečky přezráloých kadlátek. MH

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika