Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nepředpokládám, že by byla odrůda Gabrovské naštěpována v korunce stromku.Štěpování odrůdy ve výšce korunky není standartní postup školek.

Důvod proč ten bujný výhon má jiný odstín kůry oproti stávající korunce(obr.č.5) je ten, že je kůra onoho výhonu o hodně mladšího data, tedy čerstvá..Stromek z neznámého důvodu přestal směřovat hlavní tok mízy do korunky, a je pro něho transport mízy do nového letorostu jednodušší.Asi jako když řece zahradíte cestu, a ona si najde novou.Podle obrázku č1, z rannějšího období (zřejmě podzimu)je zjevné, že v podvýživené korunce nastal listopad o něco dříve než na dobře živeném letorostu.Pro silnější tok mízy do nového letorostu je kůra mladší, a má tedy jinou barvu.

Nyní je vícero možností na výběr.Např.1)Pokud touto dobu není nová korunka vybudována, která by plodila, ponechal bych stávající korunku pro plodnost, i nový letorost, ze kterého by bylo možno novou korunku zapěstovat.

2)Odstranit bujný výhon, a čekat, že se tok mízy do stávající korunky zlepší, a pak z nehornějšího patra zapěstovat nový terminál.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika