Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dnes rano som proti piliarke na slivkach pouzil spintor v koncentracii 6ml/10l. Mal som pripravene aj piliny Quassia amara, no mal som obavy, ze uz je pre dobry ucinok trochu neskoro. Quassia amara je ucinna len asi 4 dni, pri vhodnom nacasovnani to staci, alebo sa da po 4-5 dnoch druhy postrek. Faza kvitnutia bola - cca 80-90% kvetov plne odkvitnutych, podla AMET-u bol termin larvicidneho osetrenia pred 6 dnami.

Nasiel som aj peknu studiu o ucinnosti Quassia amara/ spinosad / azadirachtin(neem azal), hoci pre pilarku jablcnu. Quassia amara je mierne ucinnejsia (cca 80-90%) nez spinosad (70-85%), ale musi byt spravne nacasovana. Vyhodou je, ze nie je skodliva pre vcely ani uzitocny hmyz, moze sa striekat aj do kvetu. Spintor by mal byt ucinny aj pri mierne neskorsej aplikacii. Skor by som ho aj tak nepouzil, lebo je vysoko toxicky pre vcely. Azadirachtin je prepadak s ucinnostou okolo 40-50%.

Trnavsko 145 mnm

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika