Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Takže, přihodím špetku. Celý plod opravdu ne. U švestek wangenheimových není s čištěním problém ale u myrobalánů a durancií to problém je. Dužninu je nejlépe odstranit uplně. Nejprve je zmáčknu v ruce a pecku z nich jakoby vytlačím(vystřelím) do hrubého cedíku. Když jich tam mám slušnou hromádku tak pod proudem vody to tak jako různe pasíruju a hlevně mačkám v dlani tak, že se o sebe obrušují. Dužnina se postupně vyplaví přes oka cedníku. Získám perfektně čistá semena... Možná je kravina sem rozepisovat tak primitivní postup, na který každej příjde sám, ale co už...

Musím se přiklonit k metodě pana Vysloužila. Simulace přirozeného průběhu zimy je asi nejlepší. Již asi čtvrtým rokem jsem stratifikoval v chladničce a mohu říci: "naposled". Pokud v nemáte v lednici dost chladno, hrozí že vám nevyklíčí nic, což se mi stalo minulý rok. Nyní máme chladničku novou je tam asi 5C a klíčení jsem se dočkal, ovšem má to háček. Vyklíčí Vám malé procento, a navíc to klíčí v dost blbou dobu, již někdy v únoru, ano.  Zkuste si vyset na parapet v tuto dobu... vyrostou vám nudle a v lepším případě Vám neodejdou na padání klíčících rostlin, no mě spadlo dost, ale já to mám i blbým substrátem:-(. Další průser je, že vyklíčí malé procento a zbytek musí čekat... ani do jara Vám však pravděpodobně nevyklíčí víc jak 50%, to je můj odhad. U broskví to bude víc.

Letos mi pár durancií vyklíčilo v kbelíku normálně někdy v průběhu května. jejich vývoj je uplně normální, rostou pěkně.

Předpěstování jako u paprik tedy nevidim smysluplné, nemáte-li vytápěný skleník.

Kdysi jsem vyséval do záhonu, a přesto že jsou to asi 4 roky, stále klíčí další a další myrobalány, tedy příroda to má vymyšlené a ani v zemní venkovní stratifikaci nenaklíčí vše...

Semena dávám do směsi rašelina-perlit.

Přidám takovou malou kuriozitu: Květináč s osivem durancií jsem chtěl dát lehce promrznout a postavil jsem jej na betonovou podlahu za dům. Hodil jsem přes to klec, ve které v letních měsících přebývalo naše morče... již zesnulé:-(  Nestačil jsem se divit když jsem pak v květináčích objevil zhora, do zmrzlého substrátu vyhrabané dírky, a v lehkém prašanu zaznamenal malinké rozkošné stopičky vedoucí do díry od našeho sklepa(úložna dříví). Probral jsem tu směs a ejhle, žádné semeno nezůstalo. Ta potvora je odnesla jedno po druhém do našeho sklepa. Kolik práce si dala, musela celou noc makat a běhat tam a zpět, semen bylo víc jak 100.

No byl jsem pořádně nasraný to mi věřte, ale byla to moje blbost že... Na jaře jsem objevil její skrýš, když se dřevo protopilo... krásná hromádka durancí s dokonale otevřenýma peckama. Už to tomu zvířátku ani nemám za zlé, aspoň jsem mu připravil na zimu chutnou krmi...

Karlos.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika