Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Náhrada za oleoekol.

Rád bych dodal ke svému příspěvku z 8.4. několik vět. Někdo by mohl podotknout, a co obaleči. I na ně je v přírodě metr. Škvoři, dravé ploštice, střevlíci a drabčíci, přes zimu sýkorky- a tojsou šampioni, na jaře lumek, který parazituje přímo na kuklách a dospělcich. Dále ještě dravé vosičky, které parazitují na vajíčkách motýlů. Dále můžeme použít bakteriální nebo virové přípravky. Metoda matení samců je možná pouze v sadech nad 5ha.Bakteriální přípravek je Biobit- dávka 1,5l/ha. Virový prostředek je Cydia pomonela - granulovirus(obchodní název Madex).

Na svilušky je ideální zabiják Typhlodromus pyri, a to nejen do sadů. Stalo se mi u výsadby jahodníku- odrůda Korona, že mi ji přejela ale nechutně sviluška. Protože jsem už nechtěl stříkat, zašel jsem do sadu, kde mám dravého roztoče, přezimujícího v plsti, přenesl jsem ho do výsadby jahod a za šest dnů už byly vidět změny v populaci svilušek. Do ůplného potlačení stačilo něco více než 3 týdny. Tento poznatek mi potvrdili i jiní jahodáři(a několikanásobně větší než já)-Berry servis, Bc Hanč- Vraňany a další.

Ostatní ochrana je možná pomerančovým olejem(PREU-B2),v dávce 0,3-0,8%. Tento působí i na molice a mery.

Dokonce i proti vrtuli třešňové je alternativní ochrana a to virus Quasia Amara-6kg/ha.

Dokonce i proti houbovým chorobám jsou bio přípravky, které fungují(možná lépe než klasické fungicidy).

Doufám, že některé z těchzo věcí Vám pomohou při pěstování.

Dobrý večer.
Wendy

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika