Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím Vás pán Peter! Pozeral som Vaše snímky jarného očkovania na bdiaci púčik. Domnievam sa, že bolo chyba zakracovať konárky pred očkovaním, tak ako ste videl pri preočkovaní kmeňov viniča u mňa vo vinohrade. Spomalí sa tok miazgy a zhoršuje ujatie očiek. Našťastie niektoré čapíky hore obrašili. Pod očkom odporúčam rašiaci obrast a hlavne kvety vylomiť, aby sa tok miazgy neodklonil smerom k nim a išiel hore do vrcholového púčika nad očkom. Katinku ste navrúbľoval perfektne, ale materský konár je vodorovný a navyše nad miestom vrúbľovania máte šikmo konkurenčný mladý kvitnúci konár. Ten by som odstrihol, ale aj tak nedúfam, že Katinka vyraší. Čapíky nad vyrašenými očkami máte čas odstrániť až začiatkom leta. Spočiatku Vám pomôžu ako opora na vyviazanie vyrašených očiek do žiadaného smeru. Počas rašenia naštepených očiek úmerne brzdite zaštipovaním vrcholku materského konára tok miazgy, aby sa presúvala viac na rašiace očko. Predčasným odstrihnutím čapíka môžete zastaviť prúdenie miazgy a rašiace očko by mohlo uschnúť. Nech sa Vám darí! Držím palce!

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika