Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Děkuji za názor. Moje Č.ranná zatím také moc nerodí. Podle mého stromu ji nehodnotím. Známý jich má v sadu hodně a na každém stromě jich je na pohled poměrně málo, ale za to jsou veliké. Vypadá to jako kdyby je tam někdo rozvěsil, jak na vánoční stromek. Každému jednotlivci by ale úroda na takovém to stromě stačila, protože jsou opravdu velké. Mně osobně chutná moc. Má výraznou chuť, klasickou pro čačanské. Je určitě chutnější než Najbolja. Katinka je úplně něco jiného. Ta asi bude chutnat všem, kdežto Č. ranná díky té výrazné chuti možná každému ne. Vzhledem k tomu, že zraje současně z meruňkou Velkopavlovickou je vítaným zpestřením k meruňkám. Ještě se vrátím k tomu sadu. Jsou tam vedle sebe Č.ranné a mnoho LÜTZELSACHSENSKÝCH, na kterých je mraky malých švestek ale nedájí se s Č.rannou vůbec srovnat. Na tuhle starou německou ranou švestku dneska v prodejnách stromků už asi nenarazíte i když tyhle švestky vysázené u silnic přišly taky kdysi k chuti. Co se týče Katinky, tak mám tady Zahrádkáře ze září 2005, kde pan Jan hodnotí Katinku jako málo aromatickou a chuťově průměrnou. To samé píše o Tegeře a Carpatinu. V novějším atlase Pěstujeme slivoně je to zase naopak, tam jsou hodnoceny kladně. Mně chutnají jak Č.ranná, tak Katinka. Každá je ale o něčem jiném.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika