Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jak jsem již psal, pozdní odrůdy slivoní měly v minulém roce díky počasí špatnou kvalitu. Nejhůře dopadla odrůda TOPPER, která byla i díky přeplození prakticky nepoživatelná. Přitom v roce 2009 byla při slušné úrodě a jen o něco větším plodům kvalitní. Takhle hroznou chuť měla kdysi ještě přeplozená VALJEVKA. TOPHIT aroma měl, ale chyběl mu cukr. To samé PRESIDENT. PRESENTA zůstala do poloviny řijna tvrdá a pak seschla. ELENU mi někdo otrhal takže nemůžu posoudit kvalitu. V tomto ohledu zatím nikdy nesklamala ANNA SPÄTH, ale zase mně z neznámých důvodů plodí málo. HAGANTA bude mít první úrodu patrně letos a ONEIDA odumřela. Poslední kvalitní švestky byly v září z VALORU. Jeho chuť mě příjemně překvapila a není mi jasné proč se někde píše, že se musí včas utrhnout, když právě ty měkčí švestky byly nejlepší. JOJO je celkem každý rok stejný. Větší plody jsou výrazné, celkem kvalitní, musejí se nechat co nejdéle vyzrát, jinak podřadná chuť. Začalo to už STANLEYEM, který se taky oproti minulému roku zhoršil. TULEU GRAS taky nic moc. Jinak GABROVSKÁ, HANITA nebo před tím Č.LEPOTICA kvalitní. GABROVSKÁ a HANITA -  jedničky. Musím ocenit i ranou KATINKU, kde je chuť sice jen mírně aromatická, za to příjemná. OPAL jsem nechal přeplodit, což už neudělám. Č.RANNÁ vždy kvalitní, chuťově výrazná švestka. Zatím se nemůžu dobrat k žádné kvalitě u odrůdy VLAŠKA. Ne, že by nebyla dobrá, ale nic zvláštního. A opravdu je ze všech odrůd nejvíc napadána hlavně obalečem. Ten ji zlikviduje hodně. Jinak některé klony DOMÁCÍ ŠVESTKY jsou vynikající a některé jsou opravdu jen průměrné. Zajímal by mě její klon TOLAR a PROMISE.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika