Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak novinka - chvilku jsem googlil a zjistil jsem, že rezistentní odrůda již existuje, i když není dosud na trhu (a ještě chvíli nebude) - vznikla totiž genetickou modifikací. Jde o transgenní švestku domácí, klon C5, "Honey Sweet" pod tímto názvem je od r. 2008 dostupná v USA,  zde testována od r. 2001 ve VÚRV Praha-Ruzyně. Rezistence vůči šarce je potvrzená, u nás se musí ale ještě provést hafo testů na ekologickou a zdravotní nezávadnost, aby byla povolena do běžného prodeje.

A ještě k těm pojmům, protože v nich mám sám zmatek, našel jsem odbornou klasifikaci vnímavosti rostliny k viru:

1.Vnímavá -virus se snadno a rychle množí, vyvolává příznaky, výrazně poškozuje užitnou hodnotu rostliny.

2. Tolerantní -virus se množí stejně jako ve vnímavé rostlině, příznaky však nebývají výrazné, užitná hodnota je snížena jen málo, nebo vůbec ne.

3. Rezistentní -rostlinu lze nakazit, ale následně se spouští kaskáda obranných mechanizmů, která vede k výraznému omezení šíření viru nebo časem i k jeho úplnému vymizení z rostliny.

4. Imunní - rostlinu příslušným virem nelze nakazit.

Kategorie "superzenzitivní" není uvedena, prakticky se však tato rostlina chová jako imunní.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika