Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

U mne se na zahradě objevila Šarka v roce 1984. Podle mne byla dovlečena infikovanými a nezodpovědně prodávanými výpěstky. Pokud jsem nějak pátral o původu, tak to není nic nového, na Balkáně byla popsaná již v roce 1915. V bulharštine šarka znamená neštovice. Je zbytečné nějak polemizovat o ní a začít šlechtit a to je ten problém, kdo to má desítky let platit. Je to na dlouhé období. Mluvil jsem s jedním šlechtitelem jak se má postupovat. Ve stručnosti asi takto. Sledduje se sad s mnoha odrůdami nebo mutacemi švestky domácí, kde se stále vysazují nové stromky mezi ty silně napadené. Říká se tomu odborně aby na ně působil mohutný vektor infekce. A ty stromky, které odolávají nejdéle nebo příznaky jsou nejmenší se pak množí dál a sazí až se náhodou najde ten nejodolnější.  Problém je v tom, že je to systematická práce na více než jednu generaci.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika