Vyžírání květů ringlí



EvcaB - (5) - 65.254 (?)
15.4.2019 17:43
Máte pravdu: ryngle neboli renkloda😀
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
pirko - (49) - 62.105 (?), 15.4.2019 14:24

80% se traduje z generace na generaci. Berte to selským rozumem plus-mínus. Nikdo to nebude počítat. Nevím kolik ringlí rodí Váš strom, ale já stříkámk ob rok. Stříkám čačanskou, obrok je jich víc a obrok míň, ale jsou zase větší. Mnoho zdaru. Libor 

Jo a používám Reldan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.16 (?), 15.4.2019 15:23

Libore, vy si myslíte, že když postříkáte květ, až když jej opustí včely, třeba večer, že tím je ochráníte, před účinky postřiku, jste na velkém omylu. Ten postřik neni jedovatý jen v okamžiku aplikace! Jeho jedovatost má určité trvání a proto jsou doporučené doby, kdy co a jak ošetřit, aniž by vznikaly další jiné škody. Nejsem přes takové škůdce honěný, ale když jsou vyžrané květová poupata, tak to může být úplně jiný škůdce. Pokud jsem se dočetl, tak pilatka škodí na malých plůdcí a ne na květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
EvcaB - (5) - 65.254 (?), 15.4.2019 16:38
Po přečtení tohoto příspěvku ohledně pidalek jsem nejdřív nevěřícně kroutila hlavou, za což se omlouvám a potom znovu pořádně obešla strom a koukejte co jsem objevila. Kokony plne housenek.! Větve s kokony asi ustrihnu, ale co housenky, které už po stromě putují? Čím tedy postrikat? Proti pilatkam budu stříkat taky, může být stejný postřik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.54 (?), 15.4.2019 16:59
Ešte drobná a nepodstatná lingvistická otázka: naozaj sa v češtine píše "ringle"? Mne to príde ako keby som napísal František Ryngo Čech... 😉. (Rípal IH)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
EvcaB - (5) - 65.254 (?), 15.4.2019 17:43
Máte pravdu: ryngle neboli renkloda😀
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.16 (?), 15.4.2019 17:50

Pane doktore, dobrá otázka. Je špatně, jak i, tak y. Každý slušný Čech, by měl psát správně „renklóda“. Různé germanismy a další jiné ismy, velmi rád ponechám, těm, kterým se celá gramatika včetně názvosloví scvrkla do chytrého telefonu a samozřejmě nebudu se také rozplývat nad kvalitou fotografií, pořízených tímto zařízením, zvláště, když se dva takoví odborníci, baví o tom, který z nich má „více zůmů“.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pirko - (49) - 62.105 (?), 15.4.2019 17:02

Máte plnou pravdu, proto se asi stříkápři 80% odkvětu. Takový to strom přiláká mnohem méně včelek a ony letí jinam. Co se týká vyžírání květů u peckovin, slyším poprvé. Sám jsem to nikdy nekontroloval. Pokud je to ve velkém pomůže pouze postřik proti savím škůdcům těsně před rozkvětem. CHce to opravdu udělat průzkum a rozhodnou co činit. Takhle na dálku se radí velice špatně. Možmá se najde zkušenější zahrádkář, moje znalosti končí u pílatky. Zdravím. Libor 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.54 (?), 15.4.2019 16:36
EvcaB: "...něco vykousalo prostředek květů...". Myslím si, že takéto poškodenie KVETOV nie je práca piliarky. To čo popisujete neskôr (opadanie malých plodov s dierkou) už je typické pre piliarku. Takže mám pocit, že tu ide o dve rôzne poškodenia a aj páchatelia sú dvaja rôzni. Piliarka potrebuje pre svoj vývoj malý PLOD slivky (foto 1), ak by zničila kvet, tak by išla sama proti sebe, to nemá logiku. Z vyžierania kvetov by som upodozrieval iného škodcu - malého chrobáka Chlpáčika obyčajného (foto 2,3). Pri premnožení môže napáchať aj rozsiahlejšie škody na kvetoch nielen jadrovín, ale aj sliviek. Skúste nadránom poriadne zatriasť stromčekom na ktorom nájdete vyžraté prostriedky kvetov, či tieto chrobáčiky nepopadajú na zem (píšete ale o skúsenosti z minulého roku, takže problém sa nemusí opakovať - teda aspoň nespomínate že by takéto poškodenie kvetov bolo aj teraz). IH (Na potrebe postreku proti piliarke to ale nič nemení - aj keby som mal s tými chlpáčikmi pravdu).



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pirko - (49) - 62.105 (?), 15.4.2019 17:41

Děkuji Všem za diskuzy. Už jsem chytřejší a znám Chlupáče. Když postříkate proti Pilatce, možná to chytne i Chlupáče. Tím, že stříkam proti Pilatce možná hubím i Chlupáče. Díky za info a zdravím. Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
EvcaB - (5) - 65.254 (?), 15.4.2019 17:51
Děkuji všem za rady, pan Ivan má pravdu, určitě se jedná o dva různé škůdce, jedním z nich je opravdu pilatka, druhým housenky, které nyní rychlosti blesku vyziraji kvety. Mechanicky jsem obrala, bojim se, že to nestačí. Čím rychle postrikat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika