Výrůstky na listech švestky



host - 189.109 (?)
12.5.2023 12:16

Sulka je prakticky přírodní, neškodná. Používá se i jako hnojivo. Nebo některý z akaricidů, ale to je chemie. A nebo pak dravého roztoče Typhlodromus pyri nebo Amblyseius swirskii.

Nicméně tyto hálky jsou na slivoních zcela běžné a neškodné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 206.71 (?), 14.5.2008 15:57, zobrazeno: 19888x

Dobrý den,

na švestce se mi každý rok na jaře objevují podivné výrůstky na vrchní straně listů - jsou to kuličky velikosti špendlíkové hlavičky na jakési krátké stopce. Vršky těch kuliček jsou zbarvené do červena. Rozhodně tím není pokrytý celý strom, spíš jen menší počet listů, ale přesto bych rád věděl o co jde, případně jak se toho zbavit.

Na jaře jsem strom "omyl" Oleoekolem kvůli přezimujcícím škůdcům.

Díky za rady,

Miloš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 15.5.2008 20:46

Tak já mám asi totéž, dnes jsem se tu chtěl na to zeptat a vida, dotaz tu už je. Tak tedy doplním fotky, je-li to ono. Taky by mě zajímalo co to je, jak moc to škodí a co s tím.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.35 (?), 15.5.2008 20:59

Je to hálkovitost a způsobuje ji roztoč, bude zespodu uvnitř hálky. Pokud je napadení malé, nic nehrozí. Jinak se preventivně při rašení používá Sulka, později Omite /pozor na správnou koncentraci a na vysoké teploty a ostré slunce - pálí/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.2 (?), 12.5.2023 6:44

Hledám co se dá ale asi na to existuje jen ta sulka. Chtěl jsem se jen zeptat jestli by to nešlo nahradit něčím přírodním typu výluh z česneku, kopřivy nebo hořčice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 189.109 (?), 12.5.2023 12:16

Sulka je prakticky přírodní, neškodná. Používá se i jako hnojivo. Nebo některý z akaricidů, ale to je chemie. A nebo pak dravého roztoče Typhlodromus pyri nebo Amblyseius swirskii.

Nicméně tyto hálky jsou na slivoních zcela běžné a neškodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika