Vyhlazení stromů hryzci



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
9.5.2017 18:20

Bunny, tužte se, rozhodně Vás nechci od ničeho odrazovat, jen mám podobnou zkušenost s několikaletým stromkem Bláhova oranžového, které jsme takto ožrané pracně vykopávali, obalovali kořeny pletivem, ale stromek sice nějakou dobu živořil a pak stejně zašel. Ale můžete mít více štěstí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 4.4.2017 18:10

Louh sodný funguje pouze na lehkých půdách a jen proti krtkům. Není to o poleptání krtků, ale o zničení populace žížal, které jsou jejich potravou. Proč by byl krtek na zahradě, kde bude trpět hlady, když může být v sousedovic kompostu znehybněn přežráním.

Na těžkých půdách sodík narušuje bobtnavost jílovývh minerálů a půda se stává rozbřídavou (opak toho, co se snažíme dosáhnout vápněním a dodáváním organiky).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.4.2017 19:25

Ty hrozné zážitky s hryzci mě opravdu děsí a vůbec nikomu je nepřeji. Pokud jde o louhy, myslím, že to může fungovat. Pokud se vám dostane louh na kůži, dlouho to trvá než ho smyjete velkým množstvím vody. Mluvím teď o draselném a sodném louhu. Ne o vápně. Neradím vám si to zkoušet, ikdyž mně se to vícekrát bez následků stalo. (Silné kyseliny leptají mnohem rychleji). Kdo však nevěří, může si to vyzkoušet na gumových rukavicích. Než louh smyjete, trvá to i několik minut intenzivního oplachování, než rukavice přestanou klouzat. Tím chci říct, že 100%ní mokrý louh v noře nezmizí ani v období dešťů za pár dnů. Půdní "kyseliny" ho taky hned tak neodstraní. Takže se tomu dá věřit, ikdyž osobně nemám důvod si to ověřovat a chudáky hryzce týrat pomalou smrtí. Taky si myslím, že ta hrstka louhu nevyžene z pozemku všechny žížaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.110 (?), 4.4.2017 20:57

Já používal louh sodný a když jsem ho použil prvně do permanentně používané chodbičky která byla jen pod drnem, tak jsem otrávil ten kousek, že jsem za rok musel odstranit asi kýbl zeminy a nahradit jí jinou protože tam ani tráva nešla.Kolem stromů jsem nic nedával protože zásaditá reakce nezmizí ani za roky, nasypal jsem jim jen kde byl trávník a nebo u tarasu plotu.O vymizení žížal nemůže být ani řeč, ale nic chlupatého se na zahradě v zemi neukázalo rok, až na jaře se objevil asi nějaký přivandrovalec, hned jsem mu nasypal a bylo po srandě.Letos se tady zase udělalo několik krtin, tak jsem do dvouch chodbiček nasypal.Věřit mi nemusíte, ale po vyzkoušení všech možných rad i chemikálií a domluva s nimi žádná, tak jedině s louhem je vidět efekt... zasypat a jen trošku vody pro zvlhnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 9.5.2017 13:19

mám zase otázku, keď to niekoho vytočí, tak prosím nereagovať. tie stromy, ktoré mi zničili hryzce, tak som vykopal (vytiahol), korene komplet vyžraté a zastrúhané na "ceruzku". vybral som to, zasadil na iné miesto, kde môžem robiť pokusy. všetky stromčeky rašia ako keby sa nič nestalo (porovnateľne s tými, ktoré som sadil na jar). môžem byť optimista, že sa koreňová sústava obnoví a z tých stromčekov ešte niečo bude alebo budú "mrzáky" stále? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 9.5.2017 13:26

Bunny, ptal jsem se ve vlákně rozkvétání slivoní, co u Vás v okolí kvete za ovocné stromy. Teď momentálně u Vás v 800 metrech pod Tatrami? Má tam někdo nějaké ovocné stromy? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 9.5.2017 13:44

Petr: ospravedlňujem sa, nevšimol som si to. mirabelky (tie malé žlté, čo nikto nechce) akurát kvitnú, ostatné slivky ešte vôbec. čerešňa kvitne, aj všetky v okolí. na jednej jabloni mám náznak kvetných pukov, aj na hruške williamsovej, len momentálne je u nás chladno a ráno aj snežilo, tak to bude kvitnúť asi za dva týždne. budem na vás myslieť, keď to začne kvitnúť, ale tento rok všetko mešká viac ako 2 týždne u nás :( 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 9.5.2017 15:28

Musíte počítat s tím, že kořeny nedosahují k zásobám podzemní vody a stromek je v dobách sucha zcela závislý na pravidelné zálivce. První rok budete bez úrody, ale při potřebě danou odrůdu zachránit je to lepší než nic. Taky je potřeba více než u mladého stromku dbát na drátěnný koš a opěrný kůl zaražený do podloží ještě před tvarováním koše a sázením stromku.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 9.5.2017 16:52

p. SfK: dakujem, budem sa o to starať a na jeseň budem múdrejší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 9.5.2017 18:20

Bunny, tužte se, rozhodně Vás nechci od ničeho odrazovat, jen mám podobnou zkušenost s několikaletým stromkem Bláhova oranžového, které jsme takto ožrané pracně vykopávali, obalovali kořeny pletivem, ale stromek sice nějakou dobu živořil a pak stejně zašel. Ale můžete mít více štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 9.5.2017 18:46

Petr: už to nechám tak, akurát nebudem s tým počítať, že niečo rozumné z toho bude. to bolo fakt na vyhodenie a mňa napadlo, že skúsim zakopať a ono to raší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika