vosy poškozují ovoce



host - 88.61 (?) 
3.9.2008 10:54, zobrazeno: 8295x

vosy mi nakusují ještě nezralé hrušky- Konference. Co může člověk proti tomu udělat? Nějaký pstřik? Nepočítím, že bych zabalil celý strom!

děkuji za rady Miloš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 35.177 (?), 3.9.2008 11:07

Pokud si nechcete postřikem vyrobit přímo na stromě nějaký "zázračný chemický kompot či koktejl", zřejmě Vám nezbyde nic jiného, než pouze pěkně rúúúčo sbírat spadlé plody, odstraňovat nakousané... Mám každý rok stejný problém se vším ovocem. Meruˇkami počínaje, broskve, nektarinky, jablka...  sbírám a odstraňuji, co spadne, snažím se rozvěsit lahve s cukrovou vodou, letos jsem použila i vyčichlou colu. Chytají se. Taky se mi osvědčilo česání probírkou. Přeci jen všechny plody nedozrávají současně a tak se mi daří eliminovat ztráty, stačím zpracovávat a rozdávat a ještě mám pořád čerstvé ovoce ze stromu delší dobu než když se provádí jednorázová sklizeň. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.69 (?), 3.9.2008 11:23
Nám se osvědčilo NEBRAT vosám a hlavně sršňům jejich nakousnuté plody. Dokud lítají na jeden rozkousaný, tak nechají ostatní v klidu. A nechávat hnijící zralé ovoce pod stromem, na slunci - prostě se s nimi podělit, pokud je hrušek málo, je to k vzteku, ale jak strom zarodí, tak už to tak bolet nebude :) A bacha při trhání, sršáň je často zalezlý jen v tenoučké slupce zbývající z ovoce a není vidět.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 3.9.2008 11:30

Zkuste na strom pověsit pet láhev s vletovými otvůrky tak 10 cm ode dna a naplnit ji pivem.Přitahuje vosy a sršně.Protože máme psy co milují ovoce tak padané musíme sbírat.Toto se nám osvědčilo.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 88.61 (?), 3.9.2008 14:06

děkuji všem za rady, zkusím ty PET lahve s pivem

Miloš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 35.177 (?), 3.9.2008 18:44

Při česání broskví jsem si letos takto sáhla rovnou na žihadlo vosy. Ale s tím, že bych jim nechala spadlé či nakouslé ovoce nesouhlasím. Čím víc tam mají potravy, tím víc se tam stahují. Alespoň u nás ano. Když tam toho nemají tolik, s radostí navštíví radši sousedy, kteří jim víc "dopřávají". M.R,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika