Velké kokony s housenkami na třešních



Luc - (21) - 248.7 (?) 
3.6.2009 0:16, zobrazeno: 15006x

Dobry den,
zajela jsem si za mesto na tresne a k memu udivu na mnoha stromech byly obrovske kokony (ty mensi mely tak 30 cm, vetsi i pul metru do delky), na kterych byly desitky housenek. Ty housenky (asi 8 cm dlouhe, cerne, s pasem oranzovych malych tecek po strane, neprilis chlupate) oziraly listy tresni.  Byla to uplna invaze tech housenek, bylo to na nekolika stromech a tech housenek tam musely byt tisice. Nevi nekdo, o jaky druh se jedna, co je to za housenky? Nikdy jsem jeste tyto kokony na stromech nevidela, a letos v takovem mnozstvi...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 64.231 (?), 6.6.2009 11:54

Je to hnízdo housenek babočky jilmové (Nymphalis polychloros). Tato babočka obvykle není moc hojná. Proto bych jí těch pár větví nechal i na vlastní zahradě. U jakého města to bylo?

Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.7 (?), 13.6.2009 3:19

Je to u Podebrad. Tento rok se asi nejak premnozily, protoze vazne jich tam je troufam si rict tisice...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.160 (?), 14.6.2009 20:57

Myslíte tyto housenky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.7 (?), 17.6.2009 8:19

Ano, to jsou presne ony! Tak vidim ze radi nejen u nas... to je zvlastni - paklize je to opravdu Babocka jilmova, jak pise pan (a vypada to tak), tak u te se vsude pise, ze je dost vzacna... tak to je tedy divne! Takovy masivni vyskyt... cim to muze byt?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.160 (?), 17.6.2009 12:44

Hmm, ty husenky na těch futkách okusují hladé lípy, a okus dál je celá alej líp. Jetli je obějí tak máme v Plzni housenkovou kalamitu. No a nato, že je tu tolik housenek jsem letos viděl tak 20 motýlů, což je podle mě žalostně málo. Jako malej si vzpomínám, že jsem nachytal za den i přes 15 motýlů jen tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.8 (?), 28.5.2014 20:16

Máme teď kokon s housenkami v zahradě na třešni. Při porovnání fotek se přikláním k tomu, že jde o Bource březového.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 28.5.2014 20:24

Tohleto je bourovec (ne bourec).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika