utoci kuna na cloveka?



host - 206.177 (?)
21.10.2007 0:29

Na kohouta bych nevsadila, možná ve dne na dvoře? V noci jsou slepice skutečně snadnou kořistí pro kunu, zlikvidovala nám jich i šest za noc.

Slýchala jsem, že kuna neloví doma, ale chodí k sousedům. Moc jsem tomu nevěřila - že by to tak rozlišovala. Až jsem se o tom přesvědčila. Měli jsme na půdě nad starým chlévem rodinku kun, ve chlévě slepice. Nikdy se nic nestalo, ani vejce se neztrácela. Potom si ovšem naše kočka našla zábavu - když bylo "nůďo", šla z dlouhé chvíle na půdu mlátit kuny. To pak následoval kravál, až nadskakovaly tašky na střeše. Vždycky se vracela s nadmutým hrudníkem a obrovskými bačkorami z kuních chlupů - jasný vítěz. Kuny to za čas přestalo bavit a emigrovaly. Od té doby jsem měli peklo - vejce, slepice atd. Rozhodně teď víc věřím na zkušenosti starých hospodářů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 28.39 (?), 24.7.2007 20:12, zobrazeno: 51936x
Utoci kuna na cloveka?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.179 (?), 25.7.2007 7:09
Kuna je velká asi tak jako fretka... Jako každé divoké zvíře se vám radši vyhne, ale když jí zaženete do úzkých, asi by kousla v sebeobraně,  kdyby neměla jinou možnost úniku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 25.7.2007 9:24
Kuna Vás kousne jenom, když ji budete neodborně držet v ruce. Jinak je mnohem plašší, než třeba potkan, který zahnán do kouta zaútočí daleko ochotněji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
usir - (9), 26.7.2007 11:16
Jen tak pro srandu králíků na Vás útočit nebude. Ostatně jako všechna zvířata. Zvířata zaútočí, jen když mají strach, jsou vystresovaná, nebo chtějí chránit svá mláďata, hladová (to spíš platí pro velké kočkovité šelmy, ale ty u nás ve volné přírodě nežijí, pokud teda někomu nezdrhnou.)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.13 (?), 8.9.2007 17:40
Nevite, jestli kunu zazene kohout?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.53 (?), 8.9.2007 20:27
Jestli kunu odežene kohout, nevím. Ta "naše" už k nám nazimu z lesa nechodí a drůbež nemáme. Nikdy ale na domácí lidi neútočila a docela se nám po ní stýská. Fungovala jako prevence na myši, její někde venku utrousné hovínko dokázalo víc než kila chemikálií, nikde žádné myši.**Kosice**
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.130 (?), 9.9.2007 14:04
Kuna na Vás zaútočí jen v případě že nemá šanci utéct. Jako už psal pan Vysloužil, potkani jsou, zahnáni do kouta, velice nebezpeční!! Zažil jsem případ kdy potkan v koutě vlezl chlapovi montérkama do nohavice a dál už psát snad nemusím. Nemyslím si že kunu kohout ohrozí, spíše bych vsadil na dvojité pasti, v jedné kóji vejce, v druhé místo na kunu, vleze, šlápne, sklopec, hotovo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 27.206 (?), 10.9.2007 14:20
No spíše naopak. Kuna jde i na drůbež, takže kohouta dokáže zakousnout. Nám chodila pro slepice. Né nebyl to tchoř ale kuna. Chodí v noci a to slepice sedí v kurníku a nevidí takže pro kunu je to snadná kořist a když má mladé tak na slepice určitě přijde. Kohout ji může tak maximálně vyplašit když znenadání zakokrhá, nebo na ni skočí ,když se kuna objeví v kurníku. To ale potom kuna zvítězí a odnáší si kohouta místo slepice.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 206.177 (?), 21.10.2007 0:29

Na kohouta bych nevsadila, možná ve dne na dvoře? V noci jsou slepice skutečně snadnou kořistí pro kunu, zlikvidovala nám jich i šest za noc.

Slýchala jsem, že kuna neloví doma, ale chodí k sousedům. Moc jsem tomu nevěřila - že by to tak rozlišovala. Až jsem se o tom přesvědčila. Měli jsme na půdě nad starým chlévem rodinku kun, ve chlévě slepice. Nikdy se nic nestalo, ani vejce se neztrácela. Potom si ovšem naše kočka našla zábavu - když bylo "nůďo", šla z dlouhé chvíle na půdu mlátit kuny. To pak následoval kravál, až nadskakovaly tašky na střeše. Vždycky se vracela s nadmutým hrudníkem a obrovskými bačkorami z kuních chlupů - jasný vítěz. Kuny to za čas přestalo bavit a emigrovaly. Od té doby jsem měli peklo - vejce, slepice atd. Rozhodně teď víc věřím na zkušenosti starých hospodářů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.134 (?), 20.3.2008 23:35

Moje babička mi vyprávěla, že měli slepice a kohouta a jednou v noci kuna udělala masakr a sepice povraždila. Nějakým utrhla hlavu a nechala je tam ležet, a některé se schovaly a v šoku chcíply. Měli i kohouta, ale na toho si kuna netroufla, jenom byl dloho v šoku, jak vyděl umírat ty slepice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika