uštípané vršky rostlin



Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?)
9.6.2009 23:48

Když jsem se podíval do diskuze o uštípaných koncích růží uvědomil jsem si ještě jednu možnost a to housenky. Píďalky jsou velice žravé a dovedu si představit následky jejich žíru na listech i to vykousané poupě růže. Ty nakousané stopky květů růží ale neznám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 229.90 (?), 15.9.2008 9:19

Ale já mám nový plot kolem celé zahrady, srnka nemá šanci nikudy se tam dostat a mám to taky, čistý řez, všechna poupata pryč. Tak teda nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.5 (?), 2.10.2008 10:53

Z mé vlastní zkušenosti u našeho domu (okousané muškáty v květináči, nově vysazené keře a rostliny), který ještě nemáme oplocený, jsou to srny. Spasou úplně vše, jako kozy. Vždy ráno před rozedněním a po soumraku. Vůbec se nebojí a jdou až k domu. Sousedům si pochutnávaly i na jablkách přímo ze stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 63.120 (?), 13.10.2008 13:44

Dobrý den,

přečetla jsem celou diskuzi a dovolím si reagovat:

Hryzec miluje hrášek, dokáže ukousnout rostlinu i kus nad zemí (ohne si jí a "baští" jen to mladé a sladké), přebytky si odnese do nory - na záhoně tedy nezbyde ani stopy, jen ukousnuté torzo.

O dalších původcích ukousnutých vršků rostlin si přečtěte diskuzi v oddělení růže : "Ukousnuté květy růží". Je to sice psané jen pro růže, ale platí to pro řadu dalších rostlin. Mám tam příspěvek i s fotografiemi čerstvého poškození hmyzem, ještě předtím, než čistě podkousnuté stonky odpadly.

Snad Vám to pomůže.         Lili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katie - (7) - 16.78 (?), 3.4.2009 21:50

Dobrý den, včera jsme osázeli jarní mísy krásně rozkvetlými maceškami a dnes na nich není ani jediné poupě... To samé se mám stalo u jaterníku. A příčinou jsou rozhodně ptáci. Bydlíme uprostřed města v domku s oplocenou zahradou, takže nic jiného nepřipadá v úvahu. V zimě jsme ptáky přikrmovali, ale když jsme přestali plnit krmítko, tak se asi naštvali... Nevíte někdo, jak na ně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.134 (?), 28.4.2021 18:18

mám stejný problém, loni mimizely květy hortenzií, sotva vykvetly, už byly uštípnuté, letos to uštipuje nové květy konikleců, ale nechá to tam ležet..Loni jsme podezírala štěně, letos vím, že pes to určitě není.Máme oploceno, srnky ani zající tam nemůžou. Může to být kočka, ta podleze, nebo nějaký pták, fakt nevím. Většinou uštipuje úplně nové čestvě rozkvetlé květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 78.126 (?), 30.4.2021 12:33
Mam uz treti rok stejny problem s rozchodnikem, pritom se uvadi, ze netrpi skudci a je odolny. Mam ho na trech mistech a problem se vyskytuje jen na jednom, zato dukladne. Chudak kytka vubec nevykvete, vyhony jsou vykousnute. Po vylouceni vsech moznych pachatelu to vypada na lalokonosce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.2 (?), 9.5.2009 11:37

Dobrý den. Mám uštípaná vřšky rostlin mladého hrášku, ale rostlinka leží na zemi a k semenu je důlek cca o 2-3cm a semeno vyžrané a zůstavá tam jen ta lupka. Zkusila jsem záhon zakrýt textilií, kdyby byl pachatel nějaký pták, ale i pak pod látkou to bylo jako před tím. Mam v záhoně mravence, ale ty by snad takové důlky nevyhrabali. Prosím o radu, už jsem letos vysela 4 pytlíky hrachu a zatím stále žádný úspěch.Děkuji.Zdenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.197 (?), 2.6.2009 20:24

katie má pravdu.

sousedka měla afrikány a všechny takhle ukousané, vypadaly spíše jako ustřižené. Dokonce podezříval děti. Potom jsem přišli na to že to dělají kosáci.

Syčáci jí to takhle uklovli. Teď nevím už si toho asi najdou dost okolo, ale před měsícem, nebo dvěma šly na květinky.

Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 9.6.2009 23:23

I když mám pocit, že tohle je především dámská diskuze, dovolím si mezi vás vstoupit. Tam, kde nemají zahradu oplocenou, není o čem diskutovat a lze připustit, že určité škody dělá zvěř. Po zajíci jsou výhonky jakoby šikmo seříznuté ostrým nožem. Srnčí zvěř jsem viděl zcela z blízka, jak si vybírá na louce výhradně vršky některých rostlin. Ale ptáci? A ve skleníku? Zkuste se podrobně podívat jestli na rostlině, nebo její blízkosti nezbylo po nočním řádění trochu slimáčího slizu. Slimáků a slimáčků je celá řada. Nám likvidijí afrikány, že zbyde jen stonek. Ve foliovníku jsme měli totéž - uštípané ty nejmladší části slaměnek před vysázením i vršky docela vysokých rostlin Nicandry v květináčích. A byl tam jenom jeden a docela malý. Po jeho likvidaci jsou další rostliny v pořádku. Modré granulky jako návnada je přímo lákají. Chtěl jsem vaší diskuzi nasměrovat jenom jiným směrem. Přeji úspěchy ve vaší pěstitelské činnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 9.6.2009 23:48

Když jsem se podíval do diskuze o uštípaných koncích růží uvědomil jsem si ještě jednu možnost a to housenky. Píďalky jsou velice žravé a dovedu si představit následky jejich žíru na listech i to vykousané poupě růže. Ty nakousané stopky květů růží ale neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika