svilušky pod kůží?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host 
28.7.2002 23:58, zobrazeno: 251653x
Pravidelně v polovině prázdnin nastává na naší zahradě ráj neviditelných potvor, které se prý nazývají svilušky. Při sebenepatrnějším projití po zahradě se zavrtají pod kůži a pěkně svědí. Od té chvíle se nikomu na zahradu nechce. Jsme z toho zoufalí a nevíme, jak se jich zbavit. Nemá prosím někdo zkušenost a hlavně radu, jak na ně vyzrát?Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 29.7.2002 20:50

Dobrý den,
ty breberky, které každého zahrádkáře od srpna trápí se jmenují sametky a pokud nechcete používat chemické odpuzovače, máte jedinou možnost obrany - ihned po příchodu ze zahrady si důkladně omýt nohy až ke stehnům. Ty mršky cestují po noze a jakmile najdou teplá místa např, pod gumičkou prádla, zavrtají se.
S pozdravem Josef Hejduk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kocour - (17), 30.7.2002 23:46

Pouze doplním informaci kolegy pana Hejduka. Larvy jsou cca 0,25mm veliké. Larvy se pod kůži zavrtávají především tam, kde prádlo těsně přiléhá k tělu nebo v kožních záhybech a pod. Po zavrtání rozkládají svými šťávami tkáň a vzniklou tekutinu sají. Většinou po třech dnech odpadnou a ranka se zahojí. Pokud larva odpadne doma, nemusíte mít obavy o zamoření bytu. Larvy potřebují půdu, ve které se přeměňují. Jako asi nejúčinnější prevencí je pravidelné sekání trávníků a jejich kropení. Sametky nesnášejí vlhko. Proto, jak uvádí kolega Hejduk, je dobré se ihned po návratu řádně osprchovat. Momentálně jsem i já osobně hostitelem těchto potvůrek. Letos ale vyrazily nějak dříve. Běžně se totiž objevují v druhé polovině srpna a začátkem září.
S pozdravem,
Petr Kocanda - Kocour

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.71 (?), 11.6.2007 21:46

Vaše rada je dobrá jen prosím o doplnění co krom vody na ty potvory platí,  mohu se udrbat. Děkuji za rychlou odpověď

Klapka Ladisla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 249.156 (?), 5.8.2007 17:25
To sem ráda, že se nedrbu sama, ale je to opravdu humus představa.
Můj postřeh, ať dělám co dělám, svědí a pupence mám vždy tak týden až 10 dní, nemazat, nestojí to za to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 55.6 (?), 18.8.2011 21:42
Mě trápí taky. Byla jsem na kožním a můj skvělý doktor mi všechno vysvětlil a dostala jsem na to pudr... Teprve s léčbou začínám, takže pupínky pořád jsou (prý tam můžou být ještě další měsíc), ale svědění ustalo a to je asi to nejotravnější. Všem hostitelům přeji brzké uzdravení :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.67 (?), 10.6.2012 23:28

Po mesici ponococovani konecne usnu.na koznim jsem dostala vodu se sirou.Zabira.horsi bude zbavit se modrin ktere mi zustavaji..Sbirani jahod jedine ve skafandru.To nemluvim o 20aru osazeneho humna.Nevim jak se mezi potvorama jinak da pohybovat.plati na ne nejaky repelent?cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.18 (?), 5.8.2012 18:32

Nam se osvedcilo potrit pupinek lakem na nehty.  Svedi jenom chvilku, pak se sametka pod lakem udusi, takze az se lak v podstate po par dnech sam odloupne, kuze je zahojena.

Preventivne nez vyjdeme na zahradu, tak pouzijeme Alpu, po prichodu domu sprcha, saty do pracky.

Na zahradu chodit co nejmene obeceni - nahe deti byvaji prekvapive postipane malo, i kdyz jsou venku skoro porad. Mate- li bazen, skocte cas od casu mezi praci do nej. Nechodte na zahradu, kdyz fouka vitr - zveda ty potvory totz  ze zeme a pak pristanou treba ve vlasech, ci za krkem. Lwinkovu zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.18 (?), 5.8.2012 18:36

A jeste neco: vysadte si na po cele zahrade a 10m salvej. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.115 (?), 27.8.2013 21:53

Dobrý je na to také vitamín B complex, který je účinný i proti komárům a jiným parazitům užívaný je jako prevence:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika