Stopy ve sněhu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 138.11 (?) 
3.1.2015 21:46

Nerad paní (či slečně?) dceři (alespoň jméno by bylo dobré) beru naději, že se nejedná o "myš", ale veverka by dělala stopy opravdu o dost větší.

Navíc je za stopami občas vidět čárkovitý otisk (tenkého ocásku - chundelatý ocas veverky by vypadal úplně jinak).

A dost dobře si nedovedu představit, jak by veverka dělala takovéhle chodbičky ve sněhu.

No, nejspíše u Vás sněží, (nebo bude sněžit), počkejme na novou várku stop (když už se pod Vaše krmítko naučilo toto zvířátko chodit, nejspíše přijde zase).

A foto prosím s opravdovým měřítkem (školní pravítko, svinovací metr - Zdeněk jistě bude mít, krejčovský centimetr...). Děkuji.

A nebojte se; nesežerou Vás ani Vám nijak neuškodí. Jsou to roztomiá zvířátka.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 96.2 (?), 3.1.2015 22:00

No já si taky nemyslím, že chodbičky jsou veverčí. Mísí se tam několik stop

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 3.1.2015 22:11

Ještě možná abych to upřesnil tak hovořím o těchto stopách na obrázku. Všimněte si také, že některé chodbičky náhle začnají i končí ui když je sníh stále stejně hluboký . Bylo by také dobré znát kvalitu sněhu-jestli to byl prašan nebo měl již pevný povrch, Věřím že v hlubším sněhu, za trámem, kam je na fotce špatně vidět, by mohly být vidět i detaily jako drápky počet prstů atd.. Třeba příště :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 3.1.2015 22:32

No, já bych tazatelce přál, aby to byly stopy Plcha zahradního jako jenoho z víceméně užitečných hlodavců. Protože je všežravý, reguluje jak hmyz tak i některé semena plevelných rostlin. Setkal jsem se s informací že stejně jako ježek a straka likviduje i slimáky, jen tuto informaci nemám ověřenu z dalšího nezávislého (důvěryhodného) zdroje.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.229 (?), 4.1.2015 17:16

Děkuji za radu a Lucka jméno mé (slečna již dávno ne) a těší mě Josefe smiley. Jakmile opět na něco takového na zahradě narazím, vyfotím s metrem. Doufám ale, že už nenarazím... 

A žádné krmítko tam nemáme, vlastně nic, co by se dalo jíst. V domečku nebydlíme a v podstatě nikde nic není.

PS:  Vy už jste jako ten můj tatínek (Zdeněk). "Co plašíš holka, vždyť jsou to taková roztomilá a miloučká zvířátka" angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.229 (?), 4.1.2015 16:31

My kanálky v okolí nemáme a nejsou ani v okolí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.229 (?), 4.1.2015 16:33

My kanálky nemáme. A nejsou ani v okolí. Ale děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.19 (?), 1.1.2015 10:45
Možná i potkan?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.229 (?), 1.1.2015 11:46

Já jen doplním k otázce tatínka Zdeňka, že domek je na okraji obce u pole, louky a nedaleko malého potůčku. Soused je jeden - ne trvale žijící a velmi pořádný. V domku v současné době nikdo nebydlí, všude je uklizeno, čisto, žádná domácí zvířada. Zdeňkova dcera 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 140.100 (?), 1.1.2015 12:05

Kloním se ke Standovu názoru, že se jedná o nějakého myšovitého hlodavce; nejspíš bych řekl, že třeba myšice lesní (o kousek větší, než "obyčejný" hraboš polní, ale zase výrazně menší, než potkan). Prostě si tam někde v přírodě přirozeně žije, nemá to nic společného s pořádkem či nepořádkem...

Zdravím Zdeňka a všem přeji hezký nový rok.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika