Stado potkanu v kompostu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 240.228 (?) 
21.7.2016 20:31

Pravidla to má hlavně takové, že se u nás železa už několik let, dle zákona na ochranu zvířat, nesmí používat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 157.239 (?), 21.7.2016 21:29

...jo, jo-ilegální přechod hranic v EU a realita... Pokud chybí pejsek, ponořit klec se škůdcem do vody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.40 (?), 23.7.2016 12:26

a pasticky na mysi jsou take zakazane? tyhle ochrance mam nejradeji chrani zvirata a pak jdou vysypat pytel chleba konum do vybehu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.92 (?), 27.7.2020 18:59
My mame v kompostu taky potkany, asi 4, ale vubec mi tam nevadi, ba naopak mi krasne kompost prehazuji a zespodu vyhazuji ulezely kompost na hromadky ven, tak si tak sbiram zeminu, kterou pak vsude pouzivam a jak krasne v tom vse roste. :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 53.180 (?), 27.10.2017 5:32
Má zkušenost s potkanem mě doslova vyvedla z míry. Na kompostu za bílého dne seděl na zadních potkan držel v předních košťál od zelí a klidně ho hryzal Vzala jsem lopatu a blížila se k němu s odhodláním že se ho zabiju Seděl a hryzal dál jakoby se mi vysmival. Když jsem lopatu zvedla skočil téměř proti mně a dalšími skoky zmizel v sousední zahradě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.133 (?), 15.2.2018 21:09

Když jsem před lety potkal potkana na kompostu, koukali jsme na sebe oba dva. Měl jsem v ruce lopatu ale najednou mě připadalo nesportovní ho s ní vzít po hlavě. Tak po chvíli slovního přesvědčování aby šel do pr... le se tento sebral a odešel k sousedovi. Už jsem ho tam nikdy neviděl.

Ihned poté jsem okolo kompostu zasadil tři stromky černého bezu které jsem vykopal v lese - mělo je to odpuzovat, a zdá se, že je to účinné.A zároveň když vždycky na podzim do kompostu nosím listí tak každou vrstvu důkladně prosypu nehašeným vápnem. Už jsem tam nikdy nepotkal ani myš.

Takže má rada zní : černý bez (odpuzuje hlodavce) a nehašené vápno (odpuzuje všechny)

Co se týče koček, na vlastní oči jsem viděl jak spolu v pohodě koexistují. Jedí spolu z jedné misky a bydlí pod stejnými kameny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.2.2018 22:47

Jestli u Vás bydlí kočka pod kamenem, přesvěčte se, je-li to skutečně kočka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.64 (?), 16.2.2018 0:40

Nevím, zda to vápno funguje.Jednou jsem našel myší hnízdo v pytli s vápenným hydrátem.Nnechápu, jak tam mohly přežívat, i když tam měly nanosené klubko nějaké cupaniny. jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.19 (?), 19.5.2019 20:42
U nás pomáhá jack russell teriér :) proběhne se po zahradě a stekanim a skakanim na komposter mi dá vědět, ze tam je nezvany návštěvník. Bouchanim na komposter jsme potkana přiměli vylézt otevřenými spodními dvirky, kde už na nej cihal pejsek. Během par vteřin bylo po potkanovi. Pejsky pravidelně poustime na zahradu, aby to tam řádně překontrolovali. :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika