Srnky a černý rybíz



pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?)
13.11.2013 14:48

Je teprve listopad a srnky si pospíšily. Už jsem na jednom nově vysazemém keříčku černého rybízu našel strženou kůru o délce asi 20 cm. Vypadá to tak, že keříčky musím zabalit ochrannou sítí. Chybami se člověk učí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 22.3.2013 16:19, zobrazeno: 8992x

Chystám se vysadit několik keříčků černého rybízu do prostoru před plot kde se pohybují o srnky. Máte někdo zkušenosti zda jim chutná i černý rybíz? Byl bych nerad kdyby je pravidelně spásaly.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.42 (?), 22.3.2013 17:34

Černému rybízu se srnky vyhýbají v létě i v zimě. Červený a někdy i bílý, ve sklizni spásají. Na přímých výhonech josty srnec rád vytlouká. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m@rten - (40) - 156.194 (?), 22.3.2013 19:40

No nevím, ale srnky nebo zajíci mě spásli novou jostu, černý i červený rybíz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.219 (?), 22.3.2013 20:01

Ochrana aversolem by měla být i pro rybíz dostatečná.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.42 (?), 22.3.2013 21:20

Jak už jsem napsal, nemusíte se obávat pravidelného spásání černého rybízu nebo josty zvěří. Tyhle dřeviny zvěři nechutnají. Řadu roku úspěšně používám k zimní ochraně dřevin, které jsou pro zvěř atraktivní (kanadské borůvky), právě větve černého rybízu nebo trnité větve (angrešt, šípek, ostružiny).
Jiná věc je, že zvěř nové vysazené dřeviny pravidelně „ochutná“, okouše. Zvlášť pokud jsou zasazeny do volného prostoru jako je posekaný trávník. Proutek osaměle vysazený ve volném prostoru je jako magnet a bývá s určitostí poškozen nebo zničen. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.209 (?), 23.3.2013 7:16

Můžu Vás ubezpečit, že jakékoliv dřeviny vysazené do neoplocené plochy po čase srnky ničí.A dělají to pravidelně!!Pokud to neuhryznou, což by až tak nevadilo, tak zdrbou výhony, pružné kmínky, postraní větve atd... Dokáží zlikvidovat i zasazený stromek tak, že ho nakonec zlomí. Cokoliv, co se vysadí takto do volné plochy je nutné ochránit.Mě se osvědčilo pletivo(králičí),ale je nutné jej obtočit v určité vzdálenosti od rostliny, aby srnci přes něj nedostali na větve či kmen. Bohužel se stejně občas stane, že to pletivo orvou. Jakmile je strom tak vzrostlý, že už je kmen širší a nepruží, přestanou se o něho zajímat. Keříky jakékoliv, pichlavé nepichlavé srnčí zničí.To Vám garantuju. Zlikviduje i Rakytník, který má pichláky 4cm dlouhé... Dodal bych klidně foto... nejlépe je to oplotit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 150.33 (?), 27.4.2013 21:25

Dobrý den, až si půjdete stříhat vlasy ke kadeřnici, tak ji poproste aby vám nasbírala chemicky neupravované vlasy.Ty pak dejte do staré silonky a rozvěste po keřích-srnky už nepřijdou :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 27.4.2013 21:38

To je ovšem naivní omyl.Pokud si nějaké místo srnčí zvěř z nějakého důvodu oblíbí a často se tam vrací, tak si dříve či později všimne, že pach vlasů není spojen s fyzickou přítomností skutečného pohybujícího se člověka a přestanou se obávat.Platí pro jakoukoliv podobu jakýchkoliv odpuzovačů divoké zvěře - mimo kulovnice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 27.5.2013 8:15

Tak jsem přece vysadil dva keře černého rybízu a po měsíci mohu konstatovat, že se jich srnky nedotkly. Zato kousek od nich mám vrbový živý plot a tam teda řádí fest - hlavně na kmíncích. Uvidím až jak keře přežijí zimní období.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 13.11.2013 14:48

Je teprve listopad a srnky si pospíšily. Už jsem na jednom nově vysazemém keříčku černého rybízu našel strženou kůru o délce asi 20 cm. Vypadá to tak, že keříčky musím zabalit ochrannou sítí. Chybami se člověk učí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika