Sova



host - 91.21 (?)
10.9.2008 21:00

Pěkná fotka, to tam ta sovička byla asi celý den schovaná ne?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 10.9.2008 17:04, zobrazeno: 24302x

Práve som prišiel domov z práce z lesa a pri "likvidácii" škorcov čo sedeli na orechu, som zistil že tam sedí aj niekto iný. Na toho som samozrejme nestrieľal, pretože  na rozdiel od škorca škodlivého tento je užitočný, naviac sa mi celkom páči a vždy som aj chcel sovu. Len netuším čo je to za druh. Myslím že by to mohol byť Výr malý ale nie som si istý. Poradí mi nejaký zoológ, prípadne lesník? P.S. - ešte stále tam sedí a už spí.

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.50 (?), 10.9.2008 19:09

... kalous ušatý a mám dotaz, kdo jsou škorci? A můžete odpovědět, i když nejste lesník či zoolog. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.10 (?), 10.9.2008 19:32
škorec je špaček - snad
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 10.9.2008 20:24

No na moj dušu netuším ako sa v Češtine volá škorec ešte že máme aj latinský názov, tak Vám to snáď pomôže pri identifikácii tejto potvory: škorec obyčajný - sturnus vulgaris. A ďakujem za identifikáciu môjho Buba. Vďaka latine mám už aj slovenský názov. Je to myšiarka ušatá -Asio otus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.21 (?), 10.9.2008 21:00

Pěkná fotka, to tam ta sovička byla asi celý den schovaná ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 10.9.2008 21:46

Pravdepodobne ano. Ja som ju objavil až po príchode z lesa. Teraz tam už nie je, ale od susedov sa ozýva búú-búú. Tak dostala pracovný názov Bubo. Zajtra ráno skontrolujem či si drží flek. To búú sa tu ozýva už dlhšie, takže je tu už nejakú dobu. Naši, čo sú celý deň doma ju pár krát videli letieť. Ja som ale stále v hore tak to nemôžem tak veľmi sledovať. Ale dnes sa mi zadarilo - keď tak pekne pózovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 10.9.2008 21:57

Tak ty špačky, ty Vám nezávidím, ale tu sovičku jo. Moc krásná. My naštestí na chalupě špačky nemáme, ale bohužel tam nejsou ani žádné sovy - respektive jsme tam nikdy žádnou neviděli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 10.9.2008 22:09

Je krásná, my tu máme taky spíš špačky rošťáky než takovouhle nádheru, párkrát jsem navečer měla pocit že sovu slyším, ale ze sousedů nikdo nic nehlásil, tak se mi to asi zdálo.Tak ať se jí u Vás líbí. Zdravím Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 10.9.2008 22:24

Je opravdu krásná.Třeba se jí u vás zalíbí.Zas je příjemnější poslouchat soví huu jak řev páva kterého si pořídili naši sousedi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.235 (?), 11.9.2008 8:14

Po sově také toužím, dokonce jsem vyrobil několik budek pro sýčky dle návodu ze stránek ČSO. Zájem projevili kupodivu pouze sršni, které jsem zlikvidoval biolitem. Ale to střílení špačků se mi moc nelíbí. Máte jich opravdu tolik, že vás připraví o celou úrodu? Nestačilo by je plašit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika