Slimáci



ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?)
6.5.2015 12:28

Pro hosta píšícího v 11.59. Ne, já připomínám tu možnost, že se Ferramol může ztrácet z míst kam byl dán jako návnada proti slimákům proto, že chutná myším více než to co je má omezovat v počtu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
host - 139.92 (?), 5.5.2015 12:03

Používám misky od tvarohu, pomazánkového másla - lze je zavřít a z boku udělat díry, nebo pet lahve s dírami nad dnem. Vše lze snadno vyhodit..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.105 (?), 6.5.2015 8:15

Krabička s dírou je dobrý nápad, je míň nápadná (moje děti jsou moc zvědavé). Sypu Ferramol přímo po zahradě, ale jak jsem to vifěla dneska ráno, denivky v nádobě obalené ze všech stran, fuj, dám jim tam krabičku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 6.5.2015 9:18

Ferramol by měl také mít přidanou nějakou hořkou látku. Nevím jak přímo na záhony, ale do krabice, kterou mám na stole u sklepa ho chodí mlsat myši. Když jsem jim tam přihodil "krmení" určené přímo pro ně, skončilo to tak, že v krabici bylo nakonec pár bobků a všechno to krmení, Ferramol byl "vyzobaný". Myškám vůbec nevadí, že krabici beru do ruky, že i obsah mi rukama prošel. Krmení jsem do krabice přidával rukou v igelitové rukavici. Vrátil jsem se k novějším modrým granulátům s Bitrexem. Osobně nejsem přesvědčený o tom, že slimák po požití těchto granulí je jako kořist lákavý pro hmyzožravce. Extrémně "sliní" a zůstává do svého konce v místě (okolí místa) požití, což nebývá místo, kde hmyzožravci potravu vyhledávají. Pohybuje se nezvykle rychle. "Domečky" na jed z plastových obalů s vyříznutým vchodem z boku fungují. Používal jsem je venku i ve skleníku proto, že dříve byly na trhu prakticky jen přípravky, které déšť či vlhko okamžitě ničily.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.228 (?), 6.5.2015 11:59

Nějak jsem nepochopila smysl vašeho příspěvku, možná je to nepřehledným řazením diskuse. Vy si stěžujete na to, že ferramol neotráví myši? To je ale přece v pořádku, je jedovatý jen pro slimáky, v tom je naopak jeho výhoda. Neotrávíte si všechno živé na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 6.5.2015 12:28

Pro hosta píšícího v 11.59. Ne, já připomínám tu možnost, že se Ferramol může ztrácet z míst kam byl dán jako návnada proti slimákům proto, že chutná myším více než to co je má omezovat v počtu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 6.5.2015 12:41

tak na ty slymáky si už líhnu kachničky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 142.1 (?), 6.5.2015 12:58

Jen jestli pro ně nebudou příliš tvrdé sousto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 6.5.2015 13:17

z těchto duvodu si je každy pořizuje aby tam nemusel prat chemiji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.238 (?), 5.5.2015 12:19

Dejte výsledek vědět, ať dodáte bojovnou a dobrou náladu pro ten boj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 3.5.2015 21:53

Já dnes odkryla bílou netkanou textilii a normálně se tam v klidu váleli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika