Slimáci



host - 240.105 (?)
6.5.2015 8:15

Krabička s dírou je dobrý nápad, je míň nápadná (moje děti jsou moc zvědavé). Sypu Ferramol přímo po zahradě, ale jak jsem to vifěla dneska ráno, denivky v nádobě obalené ze všech stran, fuj, dám jim tam krabičku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
host - 139.92 (?), 5.5.2015 12:03

Používám misky od tvarohu, pomazánkového másla - lze je zavřít a z boku udělat díry, nebo pet lahve s dírami nad dnem. Vše lze snadno vyhodit..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.105 (?), 6.5.2015 8:15

Krabička s dírou je dobrý nápad, je míň nápadná (moje děti jsou moc zvědavé). Sypu Ferramol přímo po zahradě, ale jak jsem to vifěla dneska ráno, denivky v nádobě obalené ze všech stran, fuj, dám jim tam krabičku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 6.5.2015 9:18

Ferramol by měl také mít přidanou nějakou hořkou látku. Nevím jak přímo na záhony, ale do krabice, kterou mám na stole u sklepa ho chodí mlsat myši. Když jsem jim tam přihodil "krmení" určené přímo pro ně, skončilo to tak, že v krabici bylo nakonec pár bobků a všechno to krmení, Ferramol byl "vyzobaný". Myškám vůbec nevadí, že krabici beru do ruky, že i obsah mi rukama prošel. Krmení jsem do krabice přidával rukou v igelitové rukavici. Vrátil jsem se k novějším modrým granulátům s Bitrexem. Osobně nejsem přesvědčený o tom, že slimák po požití těchto granulí je jako kořist lákavý pro hmyzožravce. Extrémně "sliní" a zůstává do svého konce v místě (okolí místa) požití, což nebývá místo, kde hmyzožravci potravu vyhledávají. Pohybuje se nezvykle rychle. "Domečky" na jed z plastových obalů s vyříznutým vchodem z boku fungují. Používal jsem je venku i ve skleníku proto, že dříve byly na trhu prakticky jen přípravky, které déšť či vlhko okamžitě ničily.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.228 (?), 6.5.2015 11:59

Nějak jsem nepochopila smysl vašeho příspěvku, možná je to nepřehledným řazením diskuse. Vy si stěžujete na to, že ferramol neotráví myši? To je ale přece v pořádku, je jedovatý jen pro slimáky, v tom je naopak jeho výhoda. Neotrávíte si všechno živé na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 6.5.2015 12:28

Pro hosta píšícího v 11.59. Ne, já připomínám tu možnost, že se Ferramol může ztrácet z míst kam byl dán jako návnada proti slimákům proto, že chutná myším více než to co je má omezovat v počtu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 6.5.2015 12:41

tak na ty slymáky si už líhnu kachničky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 142.1 (?), 6.5.2015 12:58

Jen jestli pro ně nebudou příliš tvrdé sousto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 6.5.2015 13:17

z těchto duvodu si je každy pořizuje aby tam nemusel prat chemiji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.238 (?), 5.5.2015 12:19

Dejte výsledek vědět, ať dodáte bojovnou a dobrou náladu pro ten boj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 3.5.2015 21:53

Já dnes odkryla bílou netkanou textilii a normálně se tam v klidu váleli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika