Škůdci na zahradních borůvkách



host - 57.227 (?)
3.2.2024 22:10

Udělat konstrukci a zakrýt borůvky netkanou textilii. Není to praktické, borůvky budou také dříve dozrávat, ale mělo by to pomoci bez použití chemie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 166.6 (?), 3.2.2024 19:27, zobrazeno: 443x

Dobrý den,

mám vzrostlé keře zahradních borůvek, zasazeno před 12 lety, poslední 3 roky špatná úroda, plody jakoby vycucnuté, padají, kolem poletují lesklé mušky, z popadaných plodů lezou malé potvůrky. Co to je? Poradí mi někdo, jaký postřik a kdy? Nebo co s tím jiného? Děkuji.

škůdce borůvky
škůdce borůvky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 3.2.2024 21:32

Nikdy jsem ji neviděl, ale tipnul bych si, že to je Drosophila suzukii, japonská octomilka. Invazivní škůdce z Asie. Je to pro pěstitele docela průšvih. Povolený je přípravek Spintor. Špatné je, že se musí stříkat v době zrání a opakovaně. Účinek není stoprocentní. Najděte si leták ke Spintoru, BBCH jsou fenologické stupnice, BBCH 79-87 znamená začátek zrání až úplná zralost (stupnice jsou na internetu), OL 3 dny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.227 (?), 3.2.2024 22:10

Udělat konstrukci a zakrýt borůvky netkanou textilii. Není to praktické, borůvky budou také dříve dozrávat, ale mělo by to pomoci bez použití chemie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 4.2.2024 0:38

Při použití té nejlehčí, 17g/m2, nebude ten rozdíl v dozrávání zase tak veliký. Ale je nejspíš třeba tu netkanku aplikovat co nejdřív. A i tak není vyloučeno, že škůdce na rostlině přežil zimu. 

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika