Škodná v zahradě - srnec, daněk



host - 189.160 (?)
25.5.2009 10:00

My máme vedle pozemku les a pole a musím podotknout, že je to moc hezké pozorovat vysokou jak chodí sousedovi po poli celé stádo a pase se, jenže jim nestačí obilniny letos naseté, ale chodí mi mimo jiné na škumpu. Soused, který vlastní pole, už prohlásil, že si koupí "pištolku" a bude guláš, tak doufám, že to bude co nejdříve:-) Květa 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 122.179 (?), 21.5.2009 21:22

Díky.Flintu nemám, ale budu muset něco vymyslet, jinak marné moje namáhání.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 21.5.2009 23:53

Opět stejný dotaz a opět ta samá odpověď. Není co vymyslet. Máte pouze 2 možnosti. Jednou je alespoň prozatímní plot a druhou pouze ta kulovnice. Vše ostatní pomůže pouze dočasně. Jsou mlsní a kde jednou našli něco na zub, tam se vždy po čase vrátí.Parožím odírají kůru vždy z těch nejcennějších stromků ať už v lese, nebo na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.160 (?), 25.5.2009 10:00

My máme vedle pozemku les a pole a musím podotknout, že je to moc hezké pozorovat vysokou jak chodí sousedovi po poli celé stádo a pase se, jenže jim nestačí obilniny letos naseté, ale chodí mi mimo jiné na škumpu. Soused, který vlastní pole, už prohlásil, že si koupí "pištolku" a bude guláš, tak doufám, že to bude co nejdříve:-) Květa 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 15.6.2009 10:58

Já jsem si na podzim zasadila dvě krásné borovičky. Protože jsem se bála okusu od srnčí tak jsem si zakoupila v drogerii nátěr. Fungoval stoprocentně, jeden konec větvičky byl ukousnutý a asi opravdu nechutnal - další zůstaly. Na jaře jsem měla velkou radost a ještě větší když jsem zjistila, že jedna borovička vyhání. Radost ovšem netrvala věčně, před týdnem jsem zjistila, že si o tu přijmutou a vyhánějící borovičku srnec drbal paroží, takže je na odpis. Takže opět příroda zvítězila!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenpel - (49) - 0.234 (?), 18.6.2009 8:14

Mám podobnou zkušenost, před dvěma lety, mi srnec omlátil broskev rovnou pod okny ložnice- to bylo ráno probuzení když jsem otevřela okno,...A to mám doma myslivce. Vyrazila jsem do místní hospody pro radu jak stromek zachránit, ani zkušené rady jako obalit kmínek kravským hnojem, jílem, alobalem, obvazem atd,...niz nezabralo stromek nevydržel. Odneslo to ještě asi 15tují vysazených jako živý plot.Zkoušeli jsme všechno možné i chomáče lidských vlasů. Nakonec jsme udělali plot kolem dokola a je klid(podotýkám pozemek přes 2000m) Byla to fuška a docela nákladné ale je to napořád.L.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.141 (?), 18.1.2010 21:17

Nemáte někdo zkušenost s odpuzovačem - plašičem divoké zvěře s PIR čidlem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 18.1.2010 22:09

oplotit nebo psa, jestli bude mnoho sněhu, i plot nevyhraje a pes usne, příroda vítězí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 19.1.2010 9:46

A co elektrický ohradník jako pro koně?Nepřišel by levněji?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.86 (?), 10.3.2010 15:38
svědí je to dost, pomáhá plot (oplocenky) nebo přivázat dolní větve na kmen - ohnete je podél kmene a přivážete, aby se ke kmeni nedostali (používají lesáci v porostu - kdy nemá cenu dávat na každej kmínek pletivo) pletivo je třeba dát při sadbě kousek pod zem a zakolíkovat, jinak následuje přesně tohle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 193.247 (?), 19.1.2010 8:23

Hukinol je strašně smradlavý přípravek na odpuzování zvěře. Bohužel funguje dočasně. Morsuvin repelentní přípravek proti okusu zvěře. Nejideálnější je pozemek oplotit dostatečně vysokým plotem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika