Sametka podzimní - Trombicula autumnalis



host - 118.22 (?)
8.8.2011 13:31

jecutin prý už není k dostání je jen mast na svrab a ta je na předpis ale od té odrazuju... já jí použila a naskákali mi puchýře po celém těle i na dlaních, hrozně to svědělo, bylo to hrozný chtěla jsem vyskočit z okna bylo to horší než sametky... pak my doktor řekl že je to hroznej dryják... takže s tím opatrně už bych to nechtěla zažít... držím všem palce jsme v tom taky...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 66.253 (?), 6.9.2008 23:05

Dobrý večer, Lucko, to já tam občas skáknu do knihovny na net. Nevydržela bych měsíc bez "počteníčka". snažím se neškrábat, ale někdy člověk drbe a drbe ani si to v tu chvíli neuvědomí. S Vaším synem mi to je moc líto. Budu držet palce Vám i jemu, abyste to co nejdříve a co nejúspěšněji zdolali. Je to průšvih, co všechno nám různí "hmyzové" můžou způsobit. A nejhorší je, že dokud se tím každý nesetká na vlastní kůži, neuvěří. Tak se držte! Já vím, ono je to vždy s dítětem ještě horší než když má člověk sám nějaké potíže. Taky jsem to špatně snášela, když kluci v dětství stonali. Vlastně to silně "prožívám " i teď. Mladší měl před 2 roky plicní embolii-teď mu je 31. Skončil na JIP, léky bere dosud... strach o ně, mě nikdy neopustí. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 66.253 (?), 6.9.2008 23:12

Pro 67.103: bohužel, je to tak, 2 doktoři prohlásili, že Jacutin není, tudíž mi ho nenapíší. Uvedenou mast-tedy sl. koncentraci, krém-mi napsali na předpis a je rovněž na "svrab", sametka tam taky není uvedena. Někdy člověk prostě "narazí". A děkuju. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.22 (?), 8.8.2011 13:31

jecutin prý už není k dostání je jen mast na svrab a ta je na předpis ale od té odrazuju... já jí použila a naskákali mi puchýře po celém těle i na dlaních, hrozně to svědělo, bylo to hrozný chtěla jsem vyskočit z okna bylo to horší než sametky... pak my doktor řekl že je to hroznej dryják... takže s tím opatrně už bych to nechtěla zažít... držím všem palce jsme v tom taky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 6.9.2008 23:21

Je to tak Mílo, mamka taky vždycky řikala "počkej až budeš mít svoje, jak se budeš bát",a je to tadya na furt!.Taky se říká čím větší děti tím větší starosti, to mně teda čekaj věci! Tak vám přeju nejen na ten výlet, ale vůbec co nejmíň starostí, a pevné zdraví .Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 66.253 (?), 6.9.2008 23:55

To samé Vám, Lucko. Jste hodná. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.174 (?), 7.9.2008 11:11

Dobrý den, sametka nás také trápí. Zkoušeli jsme již zmiňované postřiky - Sulka i Sulikol K, ale nezabral ani jeden. Larvičky odstraňujeme vatovou tyčinkou, namočenou v tea-tree oleji nebo v lihu a pupenec potíráme fenistilem. To je zatím naše jediná osvědčená metoda, jinou radu bohužel nemám :-(Heda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.126 (?), 7.9.2008 23:15

Romila M.R. - Omlouvám se. Domníval jsem se, že citovaní lékaři prohlásili, že Jacutin na sametku není účinný, nikoliv že není dostupný. Proto jsem ho tak vehementně bránil. Mám ho už delší dobu - spotřeba je malá, takže momentální dostupnost neznám. J.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.202 (?), 7.9.2008 23:31

I naše rodina patří mezi ty, kteří se zuby nehty brání v srpnu zdržovat na zahrádce. Letos jsem však v srpnu vyfasovala vnučku s tím, že chce být na zahrádce. K vnučce jsem však nedostala žádné postřiky a tak, když večer chuděra malá byla celá sežraná, nenapadlo mně nic jiného, než jí ty pupence silně natřít olejem na opalování (nic jiného jsem ani neměla). A ono to téměř okamžitě přestalo svědit. Ráno jsem ji opět natřela a to už pupence pomalu začaly blednout. Hlavně to po natření nesvědilo, což jsem si v zápětí ověřila i na sobě. Naopak psům vadil mnohem více ten olej než sametky. Tak snad to pomůže i někomu jinému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 35.177 (?), 8.9.2008 14:19

Pane 86.126-J.L., vždyť se vůbec nic neděje, to je v pořádku. Jen ta mast Infectoscab je docela v malé tubě, á 350,-Kč a zásoba nezůstane, protože se po 12 týdnech po otevření už nepoužívá. Letos už nějak "dožijeme" a pokud přežijeme, příští rok budeme bojovat se sametkami znovu. Mějte se faj, M.R.  -tedy 350 a na předpis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.198 (?), 9.9.2008 8:45

Chtěla bych se zeptat, myslíte, že sametku lze splést s komárem? Jsme po víkendu strašně zeštípaní, řádově v desítkách pupínků, přítel si myslí, že to jsou sametky, ale žádné samičky, hlavičky jsme na vrcholcích nenašli. Já si myslím, že to byly komáři, ale jemu se nezdá, že by nás poštípali tolik a blízko sebe. Máme to všude, já i na obličeji, ne v kožních řasách, jak tu bylo psáno o sametkách. Co myslíte? Vypadají pupence stejně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika