Růže a plamének



michal074 - (18) - 86.5 (?) 
12.6.2010 13:38, zobrazeno: 4282x

Posílám obrázek ožrané růže, sice obdivuju nějakého toho broučka, jak geometricky přesné oblouky a kruhy dokáže vyžrat, ale raději bych ho viděl někde jinde než u mě na zahradě. Víte prosím někdo, co to žere a jak proti tomu?

Ani plamének nevypadá se žlutými žilkami špatně, ale ani to mi radost nedělá. Předpokládám, že to je nějaká choroba... poradíte někdo?

ruze
ruze
plamenek
plamenek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.18 (?), 12.6.2010 13:57

Přesně tenhle dotaz na clematis jsem tu dávala minulý rok - čím to je, nikdo nevěděl. Jak jsem později náhodou zjistilala, je to zřejmě nedostatek některého stopového prvku, pravděpodobně hořčík. Zatím jsem s tím nic nedělala a clematis roste jako divý a kvete také tak. Jen má asi 75% listů pestrých...

Na těch růžích máte asi lalokonosce, likviduje se špatně. Brouci vylézají večer, lze je sebrat, ale v zemi žijí larvy, které okusují kořeny a dokáží rostlinu i zničit. Na larvy se používá zálivka hlísticemi na podzim. Zatím sbírat brouky, ať se aspoň nemnoží (u mne asi nestihli naklást vajíčka a tak potom vymizeli)...

           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika