Co je to za škůdce?



Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?)
28.2.2009 12:40

Chemické postřiky z pole a sadu? Příliš mnoho slunce v létě? Cizí zlá vůle asi ne. Víc mě nenapadá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Micha - (5) - 52.165 (?), 25.2.2009 12:05, zobrazeno: 7881x

Od minuleho leta se zacaly objevovat na kerikach na zahrade oschle listky. Zjistila jsem, ze osychaji zezhora az nakonec zahubi celou rostlinu. Zkousela jsem pripravky proti plisnim Dithane a i proti zravym skudcum Decis Mega, ale stav se po zime jeste zhorsil. Mam znicenou mahonii, jeden druh cesminy, bobkovisne, hlohyne, pierisky a kalinu. Nedotcene jsou buxusy a dristal. Uz nevim, co mam delat, jsem zoufala a nechci takhle prijit uplne o vse. Prikladam fotografii mahonie, kaliny a oschlych listku bobkovisne. Dekuji za jakoukoliv radu, Michaela

Spodni pohled na mahon
Spodni pohled na mahon
Kalina s cervenymi flicky uz s minimem listu .-(
Kalina s cervenymi flicky uz s minimem listu .-(
Polovicni listky na bobkovisni
Polovicni listky na bobkovisni
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.11 (?), 26.2.2009 1:46

Dobrý den, já jsem na tom stejně jako vy.Pomalu celá zahrádka, místo aby zelenala, brzy začne flekatět až listy opadají.Do dnešního dne jsem nezjistila, jak mám zabránit opadání listů, jaký postřik mám zvolit.Tímto se k Vám přidávám a prosím také o radu.

Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.8 (?), 26.2.2009 22:46

A jak to vypadá za plotem u sousedů - podobně, nebo jinak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Micha - (5) - 52.165 (?), 28.2.2009 11:59

Sousedy nemame (mame, ale daleko), takze nemuzu posoudit, ale nejblizsi sousedka ma zahradu v poradku. Okolo nas je pole a jablonovy sad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 28.2.2009 12:40

Chemické postřiky z pole a sadu? Příliš mnoho slunce v létě? Cizí zlá vůle asi ne. Víc mě nenapadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.39 (?), 2.3.2009 16:33

Mně napadá: nevhodné podmínky pro růst: těžká, neprovzdušněná půda, možná kůrou silně namulčovaná plocha a s tím spojený nedostatek živin a vzduchu v půdě; přemokření? A z toho všeho oslabení rostlin a napadení houbovými chorobami.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Micha - (5) - 52.165 (?), 15.3.2009 11:04

Hm, mame tu cernozem, stromky a keriky jsou v trave, mulc nepouzivam, protoze by nam ho odfoukl okamzite vitr.-) A uz mam napadeny i penisnik... prijde mi, ze to "neco" napada jen listky, co jsou mekci, boxus a skimie jsou netkuty... zatim.-/ Jinak vsem moc dekuji za prispevky.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 15.3.2009 17:11

Tak jsem šla do své malé chytré knížky - podle fotek to vypadá na houbový původ -  způsobuje to kolísání teplot, ovlhčování listů, hustá výsadba, špatné světelné podmínky,  přenáší to proudící vzduch... Doporučí použít zjara a na podzim Kuprikol, Champion, během růstu stříkat preventivně Biotonem, při napadení Baycorem. Třeba Vám to pomůže.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika