prastará metoda ochrany rostlin



host - 218.53 (?)
5.8.2007 22:55
To je pravda, že slimáci berou zavděk i afrikány a i na nich si pochutnávají. Jenže jenom v době, kdy jsou rostlinky ještě malé. Já to řeším tak, že veškeré prťavé rostlinky chráním válcem vystřiženým z PET lahve od limonád. Z každé lahve se vyrobí dvě vysoké ochrany, dno a hrdlo lahve se vyhodí do ekologického kontejneru. Slimácí mají utrum a snížíte tím i dávku UV záření, kterou najednou musí sazeničky přežít. Pokud stejnou ochranu použijete i na venkovním volně přístupném záhonu třeba před domem, zamezíte i vstupování a očůrávaní kytiček od psů až do doby, než povyrostou a zmohutní. Ty kytičky.**Kosice**
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
ruzenka - (4), 4.5.2007 9:22, zobrazeno: 7211x
Dobrý den, častu čtu o ekologické ochraně před škůdci tím, že se k sobě zasadí rostlinky, které si navzájem pomáhají, tj. jedna odpuzuje škůdce druhé. Tato nechemická obrana však nebyla popsána konkrétně. Víte o takové knize či článku, kde se rozepisují více, tj. píší o konkrétních příkladech? Já vím jen, že je dobré sázet mrkev vedle cibule, ale tím mé znalosti končí.  Děkuji za info.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 198.107 (?), 5.5.2007 14:21
Výborná je letos vydaná kniha Heleny Vlašínové Zdravá zahrada...o ochraně rostlin bez chemie se tam dočtete opravdu hodně a nejen o tom...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.15 (?), 15.5.2007 13:12
Ta knížka je skutečně bezva a i čtivě napsaná. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.53 (?), 2.7.2007 12:35
Někdy se stává, že si domů přinesete pytlík zeminy nebo sazenice plné různé hýbající se havětě. To když ti "výrobci" nebo předpěstitelé zeminu neošetří ani nepropaří. Co s tím, vyspat nebo vyhodit? Já to řeším tak, že vedle právě zasazené rostlinky píchnu vzrostlejšího afrikána. On na své kořínky přicucne takovou havěť a pak jí vyhladoví. Působí jako zdravotní policie. Výsledkem je, že Vaše rostlinka se má čile k světu a afrikán jí hlídá. Platí to i pro mšice. Dovede je pěkně naštvat a odpudit.**Kosice**
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.53 (?), 2.7.2007 12:37
...vysypat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.154 (?), 30.7.2007 18:44
ale afrikáni poslední dobou přitahují slimáky, tak je to bohužel u mě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.53 (?), 5.8.2007 22:55
To je pravda, že slimáci berou zavděk i afrikány a i na nich si pochutnávají. Jenže jenom v době, kdy jsou rostlinky ještě malé. Já to řeším tak, že veškeré prťavé rostlinky chráním válcem vystřiženým z PET lahve od limonád. Z každé lahve se vyrobí dvě vysoké ochrany, dno a hrdlo lahve se vyhodí do ekologického kontejneru. Slimácí mají utrum a snížíte tím i dávku UV záření, kterou najednou musí sazeničky přežít. Pokud stejnou ochranu použijete i na venkovním volně přístupném záhonu třeba před domem, zamezíte i vstupování a očůrávaní kytiček od psů až do doby, než povyrostou a zmohutní. Ty kytičky.**Kosice**
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika