prastará metoda ochrany rostlin



host - 218.53 (?)
2.7.2007 12:37
...vysypat...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
ruzenka - (4), 4.5.2007 9:22, zobrazeno: 7213x
Dobrý den, častu čtu o ekologické ochraně před škůdci tím, že se k sobě zasadí rostlinky, které si navzájem pomáhají, tj. jedna odpuzuje škůdce druhé. Tato nechemická obrana však nebyla popsána konkrétně. Víte o takové knize či článku, kde se rozepisují více, tj. píší o konkrétních příkladech? Já vím jen, že je dobré sázet mrkev vedle cibule, ale tím mé znalosti končí.  Děkuji za info.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 198.107 (?), 5.5.2007 14:21
Výborná je letos vydaná kniha Heleny Vlašínové Zdravá zahrada...o ochraně rostlin bez chemie se tam dočtete opravdu hodně a nejen o tom...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.15 (?), 15.5.2007 13:12
Ta knížka je skutečně bezva a i čtivě napsaná. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.53 (?), 2.7.2007 12:35
Někdy se stává, že si domů přinesete pytlík zeminy nebo sazenice plné různé hýbající se havětě. To když ti "výrobci" nebo předpěstitelé zeminu neošetří ani nepropaří. Co s tím, vyspat nebo vyhodit? Já to řeším tak, že vedle právě zasazené rostlinky píchnu vzrostlejšího afrikána. On na své kořínky přicucne takovou havěť a pak jí vyhladoví. Působí jako zdravotní policie. Výsledkem je, že Vaše rostlinka se má čile k světu a afrikán jí hlídá. Platí to i pro mšice. Dovede je pěkně naštvat a odpudit.**Kosice**
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.53 (?), 2.7.2007 12:37
...vysypat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.154 (?), 30.7.2007 18:44
ale afrikáni poslední dobou přitahují slimáky, tak je to bohužel u mě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.53 (?), 5.8.2007 22:55
To je pravda, že slimáci berou zavděk i afrikány a i na nich si pochutnávají. Jenže jenom v době, kdy jsou rostlinky ještě malé. Já to řeším tak, že veškeré prťavé rostlinky chráním válcem vystřiženým z PET lahve od limonád. Z každé lahve se vyrobí dvě vysoké ochrany, dno a hrdlo lahve se vyhodí do ekologického kontejneru. Slimácí mají utrum a snížíte tím i dávku UV záření, kterou najednou musí sazeničky přežít. Pokud stejnou ochranu použijete i na venkovním volně přístupném záhonu třeba před domem, zamezíte i vstupování a očůrávaní kytiček od psů až do doby, než povyrostou a zmohutní. Ty kytičky.**Kosice**
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika