Jak se zbavit vos na zahradě?



jirka 2 - (17) - 4.82 (?)
6.7.2011 6:44

Vosi v zemi jsou vzdy problém. Jsou různý způsoby likvidace ale trochu nebo více ryskantní. Já osobně používám syrné knoty. Po setnění když ukončí letovou aktivitu zapálim syrný knot a vložim do díry kde mají hnízdo a otvor ucpu. je potřeba si ohlídat okolí a ucpávat další otvory kde se objeví vosy nebo únik syry

Syrné knoty koupíte ve včelařských prodejnách, možná i v některé prodejně zahradnických potřeb.. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 176.8 (?), 30.8.2008 9:26

dobrý den, vosy mě dělají hnízdo pod převislou střechou. jednou za 14 dní tam musím večer vlézt, postříkat je biolitem, hníždo odříznout a uklidit. za týden či dva to začne na novo. chci tu střechu obít dřevem a to by pak byl problém se tam dostat. proč tam lezou, a co tam dát aby se jim tam nelíbilo.

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Viki5512 - (2) - 166.62 (?), 11.8.2009 22:08
Poněkud opožděně připojuji vlastní zkušenost s likvidací vosího hnízda uprostřed zahrady: Na velkém ohništi jsme opékali buřty a pálili staré větve. V podvečer jsem vybrala asi lopat žhavého popela, nasypala přímo na otvor v zemi, naložila další suché větve a trávu a nechala hořet. druhý den bylo ohniště ještě žhavé, pár zatoulaných vos kroužilo kolem. Třetí den byla díra znovu vyhrabaná, mrtvolka okolo ani jedna, ale vosy zas cestovaly sem-tam. Takže jsem až opravdu za tmy celý proces zopakovala a je klid. Jinak musím podotknout, že ač tu někdo zmiňoval, že vosy si každoročně staví nové hnízdo, tohle bylo obydlené minimálně rok (dřív jsme tu nebydleli) a měla jsem ho už od předloňska označé červenou mašličkou na prutu :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.134 (?), 11.8.2009 22:40

Již několik let likviduji vosy pomocí přípravku Killer Dust (takový modrý zásyp...). Fouknete to buď přímo do otvoru, případně na místo kudy vosy lezou (např. pod střechu) a na druhý den je klid. Nanosí si to do hnízda na nohách samy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 146.244 (?), 18.8.2009 14:23

Měl sem vosí hnízdo na zahradě asi 15cm pod zemí, souseda nenapadl lepší nápad, než večer použít půlllitr benzínu a škrtnout... je klid... V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.156 (?), 5.7.2011 23:50

dobrý večer mam dotaz mame na zahradě vosi v zemi mají chodbičky asi na 5 míst odsebe vzdálených cca 5 metru vykuřovali vapalovali stříkali biolitem ale vždy se druhý nebo 3 den vrátili co stím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirka 2 - (17) - 4.82 (?), 6.7.2011 6:44

Vosi v zemi jsou vzdy problém. Jsou různý způsoby likvidace ale trochu nebo více ryskantní. Já osobně používám syrné knoty. Po setnění když ukončí letovou aktivitu zapálim syrný knot a vložim do díry kde mají hnízdo a otvor ucpu. je potřeba si ohlídat okolí a ucpávat další otvory kde se objeví vosy nebo únik syry

Syrné knoty koupíte ve včelařských prodejnách, možná i v některé prodejně zahradnických potřeb.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.166 (?), 11.7.2011 13:32

Večer nalejte do hniezd v pôde Nurelle D na 10 l aspoň 100ml. Podobne ich zničíte i postrekom hniezd hore  nad zemou. Je to odskúšané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.21 (?), 8.8.2011 22:39
Zbavit se vos je velmi jednoduché a prosté. Namočil sem na půl dne hadru do vyjetého oleje po vyndání ještě polil benzínem narval sem tu hadru do díry v zemi a škrtnul. Jak hadra dohořávala dal sem na ni pár tenkých větvý aby díru ucpal popel a já poznal jestli to zabralo nebo né a výsledek byl uspokojující, chvíli sem ještě u díry poseděl kvuli vosám které byly venku jak jich bylo víc po hromadě zapálil sem sprej a hnet bylo po nich. A nedostal sem ani jeden džoganec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.5 (?), 2.9.2011 9:35
Na netu jsem narazil na přípravek Duracid Vespe a musím říct, že mi opravdu pomohl. Vytváří jakousi pěnu, která vosy celkem rychle zničila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 2.9.2011 11:26

je Raid na mouchy a vosy nebo Biolit, velmi úspěšně s ním-s Raidem- likvidujeme u hasičů i sršně, nastříkat do každé díry trochu spreje a ucpat, nemají šanci, ty co přilétají nechat tak nebo postříkat za letu, vemte si hrubé oblečení a včelařský klobouček se síťkou nebo si zavolejte hasiče, platíte pouze sprej cca 100 Kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika