Ovocne mušky



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311)
31.8.2007 20:01
Myslím, že existuje na jejich chytání nějaký feromonový nebo ovocný lepový lapač. Bez odstranění kvasící lákavé potravy to ale těžko bude účinné.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 108.20 (?), 25.8.2007 8:54, zobrazeno: 36551x
Dobry den, mam jeden polozahradkarsky problem. Jakmile necham ve svem dome byt jen chvilku na stole nejake ovoce, okamzite jsou vsude ovocne musky. Ted, kdyz mame krecka, ktery ma ve sve misce stale ovoce, je problem vetsi. Nevite nekdo, jak na ne vyzrat a jak je vubec mozne, ze jsou tu v tak hojnem poctu? Dekuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.208 (?), 25.8.2007 9:20
Pěkný den,
bohužel Vás asi moc nepotěším. Octomilka se v srpnu a září každý rok namnoží, jelikož všude se válí spousty rozkvašeného ovoce, zčásti i zeleniny. Takže to chce jen dodržovat v bytě a zejména v kuchyni úzkostlivou hygienu a všechny zbytky ovoce a zeleniny vyhazovat pokud možno co nejčastěji mimo byt/dům.
Radikální zásahy (např. různé insekticidní spreje) nebývají úspěšné, pokud se v bytě vyskytují kvasící látky. Octomilky mají moc dobry "čich" a opět přiletí. Takže nezbývá, než se s nimi spřátelit a počkat do prvních mrazíků.
Přeji snesitelně teplé dny.
Ing. Tomáš Čejka
Ústav zoologie Slovenské akademie věd
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.8 (?), 25.8.2007 12:07
Taky měňte časteji než jindy křečkovi podestýlku - oni si obvykle rádi dělají zásoby, takže i když má v misce ovoce čerstvé, nekvasící, někde může mít zahrabané to nahnilé, které mušky přitahuje
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Sonya - (1), 31.8.2007 11:06
Mockrat dekuji za rady...uklizim a pokousim se je chytit na mucholapku!:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 31.8.2007 11:35
Mucholapka přitahuje mouchu domácí. Drsophilly (octomilky) na ni sedat nebudou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.208 (?), 31.8.2007 15:22

Drosophila melanogaster  - správný název ovocné mušky. Myslím si ale, že není třeba uvádět latinské názvy, když každý ví, oč jde. Ale když už se někdo chce vytáhnout před ostatními, tak by alespoň měl ten název uvést správně... D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 31.8.2007 17:03

To chybějící o byl překlep, ta dvě l moje chyba. Byť jsem nad chromozomy  slinných žlaz jejich larev strávil pár dlouhých chvil, jedno l se mi tam vloudilo. 
   Bude te se divit, neví každý o co jde. Mnoho mých kolegů genetiků dodnes netuší, že ty slavné Drosophlily jsou právě ty mušky, které jim létají do nedopitého vína.
   Omlouvám se a děkuji za upozornění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.208 (?), 31.8.2007 19:09
Kdybych to neučila děti ve škole, tak to třeba také nevím. Jde tu hlavně o to, že pro normální lidi to je, byla a zůstane ovocná muška, maximálně octomilka. Ty lidičky, kteří sem píší netrápí to, jaké jsou latinské názvy, ale spíš to, jak se těch potvůrek zbavit. A to bohužel není tak jednoduché. Zdravím - Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 31.8.2007 20:01
Myslím, že existuje na jejich chytání nějaký feromonový nebo ovocný lepový lapač. Bez odstranění kvasící lákavé potravy to ale těžko bude účinné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.108 (?), 1.9.2007 10:54
já mám doma celé roje mušek. Biolitu si nevšímají, mucholapek jen částečně, shromažďují se tam, kde nevisí mucholapky a nesedají na nádobí a zbytky, ale na skříňky v kuchyni atd...nevím si s nimi rady, asi opravdu budu muset počkat, až zmznou...dávat jim jako lákadlo misku se šťávou mi připadá jako pozvánka na ody, připadají mi vychytralé...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika