Ovocne mušky



Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?)
11.8.2009 18:53

jednou jsem nechal ve skleničce trošku portského vína, druhý den se jich tam topilo snad několik desítek... bylo sladší, tak to je možná více lákalo

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 71.172 (?), 11.8.2009 17:57

Dobry den, posilam recept, ktery dle me kamaradky funguje na "ovocne musky". Ode dneska testuji, tak dam pripadne vedet, zda jsem nad nimi vyhrala .

RECEPT: 2/3 pomerancoveho nebo jablecneho dzusu, 1/3 octa a par kapek myciho prostredku na nadobi (JAR apod.). Hezky den Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 11.8.2009 18:53

jednou jsem nechal ve skleničce trošku portského vína, druhý den se jich tam topilo snad několik desítek... bylo sladší, tak to je možná více lákalo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.202 (?), 30.1.2010 10:48

Dobrý den pročetla jsem si diskuzi a hned něco vyzkouším. V našem případě se mušky octomilky taky přemnožily na hnijícím ovoci, ale s počasím venku to asi moc nesouvisí, máme je tu od mikuláše, když děti dostaly spoustu ovoce a my to nestačili jíst a tak to postupně hnilo a mušky se množily. Ovoce je už dávno vyhozené a mušky se usídlily v hlíně pokojových květin. Jsou jich tam spousty, asi dva dny jsem je zkoušela hubit sama, ale asi jsem je jen vyprovokovala k rychlejšímu množení, protože jak jsem je přestala zamačkávat, namnožily se ještě víc než před tím. Takže mám dotaz, nevíte, jak je zlikvidovat v hlíně pokojových květin? Děkuji Šárka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.26 (?), 31.1.2010 22:13

V hlíně pokojových rostlin nejsou rozhodně octomilky. Octomilky v zimě prostě nejsou  (buď jsou už na pravdě boží, nebo někde čekají na svůj čas = podzim). Jsou to tuším smutnice a těch se s největší pravděpodobností jen tak nezbavíte. Pohledejte si v diskuzích, o těchto muškách tam stoprocentně nějaká bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika