Neznámý zvuk na zeleninovém záhone



host - 43.107 (?)
24.5.2012 8:33

No aby jste o rajčata a ostatní zeleninu nepřicházel, dejte kolem zeleniny buď květináče bez dna, nebo cokolik, at je to alespon 3-5 cm nad zem a 10-15 cm pod zem,(my dávali nopovou folii, nebo lino, udělaly jsme kruh kolem zeleniny) dáváme na rajčata, okurky, papriky, kedlubny, celery. hrách mi taky občas vyžerou. Jsou to takové potvory ošklivé

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 18.5.2011 20:36, zobrazeno: 5943x

Dnes jsem byl překvapen silným hrčivým zvukem na zeleninovém záhone, kde teprve raší mrkev. Evidentně to šlo zpod země. I když jsem jej přesně lokalizoval, tak jsem motykou (něchtěl jsem moc pokazit místo) nic neobjevil ale zvuk ustal. Setkal se někdo nebo viděl tvora, který toto dokáže?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 132.53 (?), 18.5.2011 21:48

Myslím, že by to mohla dělat krtonožka.

Osobně jsem ji viděl teprve asi dvakrát, ale myslím, že se o takovémto zvuku v souvislosti s ní píše.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 19.5.2011 7:40

Děkuji za nápovědu, budu se pídit někde na webu. Když jsem to uslyšel jdouce kolem, tak jsem nevěřil svým uším. Jako kdyby se velmi zrychlilo kvákání žáby, takže je to takové jak rychlost cvrčka ale silný a "hrubší" zvuk. Místo se dalo poměrně přesně asi 20 x20 cm lokalizovat.

P.S.

Už jsem objevil "audio" a je to ona nebo on.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 95.84 (?), 23.5.2012 22:03

Právě jsem tento zvuk zaslechl na svém záhonu okurek. Vzal jsem vodu do PET lahve s 5 ml Jaru, baterku a rukavici a 1 litr jsem do dírky, z níž vycházel zvuk, vylil. Po 10 vteřinách se nedaleko vyhrabal samec krtonožky, kterého jsem odchytil. Přikládám foto jiné krtonožky, která se mi včera chytla do lahve - za teplých nocí běhají kolem podezdívky plotu a padají do pastí. Zatím vedou 8:6 (zničená rajčata: odchycené krtonožky).

Krtonožka
Krtonožka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.107 (?), 24.5.2012 8:33

No aby jste o rajčata a ostatní zeleninu nepřicházel, dejte kolem zeleniny buď květináče bez dna, nebo cokolik, at je to alespon 3-5 cm nad zem a 10-15 cm pod zem,(my dávali nopovou folii, nebo lino, udělaly jsme kruh kolem zeleniny) dáváme na rajčata, okurky, papriky, kedlubny, celery. hrách mi taky občas vyžerou. Jsou to takové potvory ošklivé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika