Nevíte co to je?



Pavla B. - (6) - 105.4 (?)
16.8.2010 13:51

Dobrý den,

nevím o co jde a jak to zlikvidovat...

Popis: hnědé půl skpořápky cca 5mm velké na větvi kroucené lísky. Když je odlepím od větvě jsou tam drobní bílí brouci? Nevím...

 

Děkuji, Pavla

?
?
?
?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Pavla B. - (6) - 105.4 (?), 16.8.2010 13:51, zobrazeno: 5586x

Dobrý den,

nevím o co jde a jak to zlikvidovat...

Popis: hnědé půl skpořápky cca 5mm velké na větvi kroucené lísky. Když je odlepím od větvě jsou tam drobní bílí brouci? Nevím...

 

Děkuji, Pavla

?
?
?
?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 16.8.2010 14:05
řekl bych, že to budou puklice (štítěnky)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavla B. - (6) - 105.4 (?), 19.8.2010 16:57

Děkuji moc a zbavit se jich? Četla jsem sapon a vodu v poměru 1:10... nevíte, jestli něco funguje?

Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.135 (?), 19.8.2010 20:25

Sapon s vodou nepomůže. Zbavit se puklic je dost obtížné. Zkuste si udělat postřik z 3 - 5 lžiček oleje a 1 lžičky jaru. Sapon raději ne, mám s ním špatné zkušenosti. Řádně promíchejte, dolijte do 1 litru vodou a můžete ještě přidat trochu lihu. Postřik by měl být silný. Vhodné je i ruční odstraňování. Záleží, kolik jich tam máte. Pokud jich není mnoho a jsou v dosahu, můžete použít na potírání postřik s vyšším obsahem oleje nebo čistý líh. Nejvhodnější postřik proti puklicím je brzo na jaře na začátku rašení např. Oleoekolem. Vyzkoušet můžete i lepové pásy. Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pavla B. - (6) - 105.4 (?), 7.10.2010 16:01

Děkuji moc... už jsem vyzkoušela a snad to pomůže... mohly by puklice zahubit strom?

Kroucená líska je už velká cca 180 cm... Na jaře vyrazily pupeny, ale potom odpadly resp. uschly... celé léto neměla ani jeden list, myslela jsem, že je asi mrtvá... teď před postřikem se objevily nové lístky a po postřiku rostou dál... je možné, že puklice způsobily opadání lístků?

Možná je to hloupý dotaz, nemám žádné zkušenosti se zahradou a jejími nástrahami :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika