Myš pod podlahou, jak na ni?



host - 218.53 (?)
7.9.2007 22:38
Někdy ta myška musí ven a tak bych jí tam připravila obyčejnou pastičku na myši/nevím, kolik dneska stojí a kde se dá koupit/, ale přesto připravila. Dejte do ní jednu čtvrtku vlaškého ořechu a pozor, nechejte jí volnou cestu z boku, nikoliv zepředu nebo zezadu. Myška určitě vůni neodolá a za pár hodin jí máte ťafnutou. Čest její památce.**Kosice**
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
svycar - (1), 22.8.2007 20:17, zobrazeno: 56358x
Zdravím všechny, mám v baráku pod dřevěnou podlahou zřejmě myš - je občas slyšet chroupání. Neví někdo jak na ni nejlíp vyzrát? Musím ji vyhnat ven a pak zahradit místo kudy se tam dostala - to ještě musím vypátrat, je to starý dům tak jich tam asi bude povícero :-((( Nezkoušel někdo elektronický či ultrazvukový odpuzovač. Moc info jsem nesehnal..ani tu na fóru. Mockrát diky za případné rady nebo zkušenosti!!
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.208 (?), 22.8.2007 22:03
Dobrý večer, já bych asi obětovala kus podlahy, udělala do ní díru a pustila pod podlahu kočku. Zabil byste dvě mouchy jednou ranou - zbavil byste se myší a nemusel kupovat drahé granule... Zdraví Vás Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.98 (?), 4.11.2008 7:49
TAk přiznám se, že nevím přesně, co s něma pak kočka udělá, až je všechny zahryzne, ale pochybuji, že všechny sní, nebo tak. Co pak s těmi ostatky? Ten smrad je příšerný
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 22.8.2007 22:20
No nevím jak heroické záležitosti chcete podnikat - pokud byste se chtěl rizika s myšákem zbavit nastálo je klasický recept odkrytí (alespoň části) prken a do dutiny nasypat polystyrenovou drť - jemné kuličky. Je to skvělé svinstvo - jednak dramaticky zlepšíte tepelně izolační parametry podlahy a navíc - jemné kuličky se chovají svým způsobem jako tekutina - hlodaveci vnikají do dýchacích cest, takto upravený prostor se nikdy nestane bydlištěm hlodavců. Jemné polystyrenové kuličky se používají ve stavebnictví - dělají se z nich polystyrenbetony, nebo se používají na vysypávání  podlahových dutin. Nejsou levné, 1m3 stojí cca 1000 kč, pokud ale nakontaktujete kohokoli. Kdo provádí recyklaci polysterenů, lze sehnat polystyrenové kuličky za zlomek ceny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 23.8.2007 8:56
Já bych začal asi natáhnutím pastičky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.251 (?), 4.9.2007 10:41
A nemáte vedle nějakou hospodářskou budovu s nějakým menším nepořádkem nebo hospodářským zvířectvem? Pak by to mohli být i potkani. Já bych za prvé vyloučil tuto možnost úklidem a vyhledáním nor zvenku. Otázla je, co se stane, když tu noru třeba zabetonujete a větší potkan v noře pod tou podlahou, kde jste denně, uhyne a začne smrdět.  Jinak potkani jsou velice inteligentní zvířata a jako takoví jsou často odhaleni až tehdy, když už jich je hodně a jsou už zabydlení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.179 (?), 4.9.2007 15:54
Ano, nastražené pastičky jsou nejlepší. Případně pár zrnek Talonu na víčka od lahví. Nepřítomnost nepořádku a hospodářských zvířat vůbec nebrání myším prohánět se jinde. Cpou se vesele jablky, ořechy a vším, co by člověka ani nenapadlo. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 218.53 (?), 7.9.2007 22:38
Někdy ta myška musí ven a tak bych jí tam připravila obyčejnou pastičku na myši/nevím, kolik dneska stojí a kde se dá koupit/, ale přesto připravila. Dejte do ní jednu čtvrtku vlaškého ořechu a pozor, nechejte jí volnou cestu z boku, nikoliv zepředu nebo zezadu. Myška určitě vůni neodolá a za pár hodin jí máte ťafnutou. Čest její památce.**Kosice**
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.5 (?), 10.9.2007 21:44
Mám podobnou zkušenost a vyzrál jsem na ni jednoduše. V rohu místnosti jsem do podlahy vyvrtal otvor o průměru 5 mm, nasypal jím granule a pro lepší atraktivitu přidal na kostičky nakrájený suchý salám. Otvor jsem uzavřel kouskem dřevěné kulatiny. Už několik let mám pokoj od myši hlodající v podlaze. Honza.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 10.9.2007 21:57
Asi bych raději volil tu past s ořechem (dávám kůrku chleba). Bál bych se, že časem může být pod podlahou cítit otrávená(é) myš(i) případně zbytky salámu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika