Mšice v zahradě



Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?)
28.1.2009 15:11

Myslím, že by bylo škoda, porážet stromek jen kvůli mšicím. Postříkejte ho na jaře nějakým přípravkem na mšice, je jich velká spousta  (Muspilan). V každé zahrádkářské prodejně vám nabídnou plno druhů. Aby jste to měla jednodušší můžete si koupit nějaký přípravek ve sprei. Ten nemusíte odměřovat, ale hned použít. Bylo by asi lepší postřík zopakovat. Stromeček si rozhodně nechte, ale ty mšice né. Budou se dále rozmnožovat a napadaly by vám i jiné rostliny. Podívejte si do vlákna je tam plno příspěvků ohledně mšic. Snad vám to alespoň drobek pomůže a jistě ještě někdo poradí. Stromečku zdar a mšicím zmar. Ať se daří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 75.250 (?), 28.1.2009 14:20, zobrazeno: 9155x
Zdravím všechny zahrádkáře, v zahradě mám stromek, nevím jak se jmenuje, který je každoročně obalen mšicemi. Chtěla jsem ho porazit, aby se mšice neroznášely po celé zahradě, ale dostala jsem radu, ať to nedělám, že mšice přitahuje a tudíž je jich méně jinde v zahradě. Mohl by mi někdo dát radu - stromek nechat nebo porazit? Děkuji   Renata
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 28.1.2009 15:11

Myslím, že by bylo škoda, porážet stromek jen kvůli mšicím. Postříkejte ho na jaře nějakým přípravkem na mšice, je jich velká spousta  (Muspilan). V každé zahrádkářské prodejně vám nabídnou plno druhů. Aby jste to měla jednodušší můžete si koupit nějaký přípravek ve sprei. Ten nemusíte odměřovat, ale hned použít. Bylo by asi lepší postřík zopakovat. Stromeček si rozhodně nechte, ale ty mšice né. Budou se dále rozmnožovat a napadaly by vám i jiné rostliny. Podívejte si do vlákna je tam plno příspěvků ohledně mšic. Snad vám to alespoň drobek pomůže a jistě ještě někdo poradí. Stromečku zdar a mšicím zmar. Ať se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 28.1.2009 17:52

Když napíšu, že "není mšice jako mšice", tak mě tu (někteří) asi utlučete.

Mám na mysli to, že některé mšice mají svou hostitelskou rostlinu a na jiné nejdou. Pokud se nepletu, platí to o mšici bezové. Takový - i mšicemi obalený stromek - je naopak pro zahradu požehnámím: na kolonii mšic parazituje vosička mšicomar (myslím, že se tak nějak jmenuje), zde se množí a napadá zase další mšice po zahradě = biologický boj - bez jedovaté chemie.

Ovšem nemohu vědět, co jsou Vaše mšice zač.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.209 (?), 29.1.2009 1:02

Skuste si udelat domaci postrik.1 cesnek,1 hrnek vody, 1 lzice mekeho mydla, 3 cily papricky.Ocistit cesnek a rozdelit na dily pridat cily a vodu v mixeru vsechno rozmixovat, precedit pres latku.Vsechno se smica s 15 hrnky vody  [hrnky jsou ctvrt litrove] a prida se mydlo pozadne zamichat. Nejlepe strikat rano.Mozna ze to budete muset opakovat kdyz jich je tolik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.122 (?), 29.1.2009 12:54

Žádné postřiky. Předcházející má pravdu. Ty mšice ve velkým množství samozřejmě přitahujou všechno možný co je žere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 75.250 (?), 30.1.2009 8:08

Děkuji všem za rady,

trochu jsem zapátrala a stromek bude asi hortenzie, její květy jsou bílé koule složené z drobných kvítků. Květy i celé větvičky jsou od mšic celé černé a, bohužel téměř podobně vypadá i nedaleko vysazená hrušeň. Tu mšice ničí tak, že má úpně zkroucené listy a roste jen minimálně. Tak stromek zatím nechám a pokusím se nějak ochránit tu hrušeň.

Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 30.1.2009 10:41

Dobrý den paní Renato. Trochu se přidám. Myslím, že ten Váš stromek bude asi kalina, protože jsem ještě neviděl hortenzii obalenou mšicemi, ale kalinu mnohokrát. Ale to není důležité. To další ano. Neváhejte vůbec s postřikem a použijte ho. Zhruba čtvrtá generace mšic jsou létavky a jeich úkolem je obsadit další rostliny a přivézt na svět potomstvo. To ať si s klidem dělají mimo Vaši zahradu, místa mají jistě dost. Kdybyste s nima totiž neměla problém na své zahradě, tak sem nebude psát. Mšice jistě přitáhne pár dravců, ale vždy vítězí. Jsou na to uzpůsobené. Odhaduji tak dva postřiky a máte klid. Ať máte ze své zahrádky jenom radost. Přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 89.99 (?), 30.1.2009 11:32

Souhlasím beze zbytku s p. Stanislawem. Hortenzie mám vysazené na zahradě, nikdy mšice neměly. Zkuste si zadat ve vyhledavači "hortenzie" v předchozích vláknech se dopídíte nějakých informací i pár fotek tam je. Kaliny mám 2 druhy- Sněhovou kouli, ta občas nějakou mšici "pohostí", pak mám Tušalaj, ta roste často i volně v přírodě a tu mívám mšicemi doslova obalenou. Dokud jsem ji nestříkala, pouze živořila. Podle toho, jak jste popsala -koule, drobné bílé kvítky, odhaduji rovněž z 99% na kalinu. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika