Mšice



host - 137.182 (?)
17.4.2012 22:59

Pri takto nizkych teplotach vetsina neurotoxickych insekticidu, jako Pirimor, Perfekthion, Mospilan nebo Calypso nebude fungovat dostatecne. Jednak je jejich ucinek optimalni az pri teplotach nad ca. 15°C, jednak jsou to systemove pripravky, ktere ma smysl aplikovat ve fazi plneho vegetativneho rustu resp. zrelosti rostlin. Spise bych pouzil nejaky pripravek na bazi oleje (repkovy, kupr. Biool, nebo parafinovy, kupr. Promanal), ktery ty msice udusi fyzikalne. Davkuji se 2 - 3%, tedy 200 - 300 mL na 10 L jichy. Zahubi jenom msice, ktere s tim primo postrikate, ale bude to spolehlive i pri takto nizkych teplotach.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 137.173 (?), 24.3.2012 20:14, zobrazeno: 6840x

Dobrý den.

Každý rok se mi na zahradních kopretinách objevují mšice. Je nějaká prevence, nebo až po napadení postřik proti mšicím?

Někde jsem četla, že tam, kde je v blízkosti levandule, se mšice nevyskytují. Zasadila jsem tedy levanduli hned vedle kopretiny. Pomáhá to?

Děkuji, Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4483) - 38.136 (?), 24.3.2012 20:23

Nepomáhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.173 (?), 24.3.2012 20:33

Ach jo :-(

Tak jak tedy na ty mšice? Chci mít kopretiny krásné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 14.4.2012 6:54

Včera jse prohlížel porosty na zahradě a na jabloních i rybízu jsou již mšice, na malinách nálet taktéž. Problém je ten že mšice jsou skoro větší než lístky (pokud se tedy dá v této fázi rašení o lístcích mluvit), a navíc květní pupeny se otvírají. Celkem mám obavu stříknout to nějakým tím Pirimorem, přece je to jen hodně brzo. Jaké máte poznatky a zkušenosti Vy? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.182 (?), 17.4.2012 22:59

Pri takto nizkych teplotach vetsina neurotoxickych insekticidu, jako Pirimor, Perfekthion, Mospilan nebo Calypso nebude fungovat dostatecne. Jednak je jejich ucinek optimalni az pri teplotach nad ca. 15°C, jednak jsou to systemove pripravky, ktere ma smysl aplikovat ve fazi plneho vegetativneho rustu resp. zrelosti rostlin. Spise bych pouzil nejaky pripravek na bazi oleje (repkovy, kupr. Biool, nebo parafinovy, kupr. Promanal), ktery ty msice udusi fyzikalne. Davkuji se 2 - 3%, tedy 200 - 300 mL na 10 L jichy. Zahubi jenom msice, ktere s tim primo postrikate, ale bude to spolehlive i pri takto nizkych teplotach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.4.2012 6:25

Mám obavu že tyto přípravky se na mšice nedostanou, pokroucené zdruřené lístky je doslova obtáčí, ale zkusím to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 1.5.2012 6:30

Rybíz jsem nakonec nepostříkal ale včera natřel kmínek lepem proti mravencům. Co mne ovšem včera večer dosti zaskočilo, tak to byla doslova kalamita na mladých stromcích broskvoní a nektarinky, tady nezbývá nic jiného než postřik, plus lepové pásy do budoucna. Naštěstí jsou již vidět i slunéčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.2 (?), 1.5.2012 12:49

A co žluté lepové desky?

Není tu někdo, kdo s nimi má kladné zkušenosti? U zahradníka jsem je viděla rozvěšené v několika kusech. Taktéž jedna z jeho přítomných zákaznic potvrdila spokojenost s užíváním.

Vyzkouším také doporučovaný postřik citrónovou šťávou.Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika